Світовий банк погіршив прогнози зростання української економіки
Цьогорічний ВВП прогнозується на рівні 2,7%

Світовий банк знизив прогноз зростання ВВП України в 2019 році на 0,2 відсоткові пункти – з 2,9% до 2,7%. Про це йдеться у квітневому огляді СБ «Europe and Central Asia Economic Update, Spring 2019: Financial Inclusion».
У новому прогнозі Світового банку щодо економічного зростання в регіоні Європи та Центральної Азії зазначається, що зростання економіки України у 2019 році становитиме 2,7%. У 2020-му – 3,4% та у 2021 році – 3,7%.
У звіті наголошується, що зростання економіки України поточного року на рівні 2.7% буде зумовлено «складними зовнішніми умовами, невизначеністю, пов’язаною з виборами, та значними витратами в контексті обслуговування боргу».
Втім, у Світовому банку зазначають, що, за умови якщо реформам в країні буде надано сильний поштовх, можливо, з часом економічне зростання прискориться до 4%. Це потребуватиме прогресу в таких сферах: залучення приватних інвестицій у сектори торгівлі шляхом поліпшення бізнес-середовища та приватизації великих державних підприємств і боротьба з корупцією; впровадження доступної системи охорони здоров'я та реформування освіти, раціоналізація соціальної допомоги та реформи в податковій системі; подальше скорочення інфляції та відновлення резервів; відродження здорового банківського кредитування сектору підприємництва.
«Якщо реформи не прогресуватимуть, а адекватне фінансування не буде мобілізовано, зростання може опуститися нижче 2%», – йдеться у звіті.
Згідно з його даними, інфляція цього року прогнозується на рівні 6,8%, у 2020- му – 6%, у 2021 році – 5,4%.
Аналізуючи минулий рік, Світовий банк зазначив, що у 2018 році ВВП зріс на 3,3% (після 2,3% і 2,5% в 2016 та 2017 років роках відповідно). Збільшення темпів зростання було зумовлене хорошим урожаєм в сільському господарстві і зростанням секторів, що залежать від внутрішнього попиту, – внутрішня торгівля і будівництво (які виросли більш ніж на 5%). Споживання домашніх господарств продовжувало швидко зростати у 2018 році на тлі значного підвищення зарплат і пенсій в державному секторі, значного припливу грошових переказів у зв'язку з трудовою міграцією в країни ЄС і відновленням споживчого кредитування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].