ООН: Україна – третя країна в світі за кількістю людей, що підірвалися на мінах
Міжнародні організації, що працюють на сході, продовжують інформувати населення про мінну небезпеку

Окуповані райони східної України буквально всіяні мінами. За кількістю людей, які підірвалися на мінах та інших вибухонебезпечних пристроїв, Україна посідає третє місце в світі – після Афганістану і Сирії. Три роки поспіль в країні реєструється найбільша в світі кількість інцидентів, пов'язаних з протитранспортними мінами, передає Центр новин ООН.
Щороку 4 квітня відзначається Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки. В Києві до цього дня ООН провела низку заходів, спрямованих на роботу з населенням.
На сході України з початку війни – з квітня 2014 року – загинули або отримали каліцтва, підірвавшись на мінах, більше тисячі чоловік. У 2018 році саме міни стали причиною загибелі 40% всіх жертв конфлікту на сході.
В районах, усіяних мінами, живуть 220 тисяч дітей. За даними ЮНІСЕФ, в східних районах України з початку війни на мінах підірвалися 146 дітей.
В ООН нагадали про необхідність підвищувати обізнаність місцевого населення про мінну небезпеку. Паралельно на сході України співробітники Дитячого фонду в координації з іншими установами ООН проводять курси з мінної безпеки. Місцевим жителям розповідають про правила поведінки в районах, де можуть перебувати міни та не розірвані боєприпаси.
Роботи з розмінування в східних областях України веде, зокрема, міжнародна некомерційна організація Halo Trust. Про її діяльність розповіла співробітниця організації Ася Болотова.
«Ми займаємося інформуванням про мінну небезпеку з самого початку, як тільки наша організація почала роботу в Україні, з 2015 року. З кінця 2018 року нам виділили повноцінне фінансування на команду, яка займається інформуванням населення день у день. Ми цілком і повністю змінили методи інформування. Раніше ми проводили презентації в школах, в різних організаціях, які працюють на території Донецької та Луганської області. Зараз ми не хочемо пропустити жодної людини, тому ми стукаємо в кожен будинок і намагаємося поінформувати практично 100% людей».
Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд представив Генасамблеї ООН звіт про роботу за 2017–2018 роки. За цей час відомство розпочало одне нове розслідування і продовжує ще 10 попередніх.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].