ООН: Україна – третя країна в світі за кількістю людей, що підірвалися на мінах

ООН: Україна – третя країна в світі за кількістю людей, що підірвалися на мінах

Міжнародні організації, що працюють на сході, продовжують інформувати населення про мінну небезпеку

ООН: Україна – третя країна в світі за кількістю людей, що підірвалися на мінах
фото УКГВ//news.un.org

Окуповані райони східної України буквально всіяні мінами. За кількістю людей, які підірвалися на мінах та інших вибухонебезпечних пристроїв, Україна посідає третє місце в світі – після Афганістану і Сирії. Три роки поспіль в країні реєструється найбільша в світі кількість інцидентів, пов'язаних з протитранспортними мінами, передає Центр новин ООН.

Щороку 4 квітня відзначається Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки. В Києві до цього дня ООН провела низку заходів, спрямованих на роботу з населенням.

На сході України з початку війни – з квітня 2014 року – загинули або отримали каліцтва, підірвавшись на мінах, більше тисячі чоловік. У 2018 році саме міни стали причиною загибелі 40% всіх жертв конфлікту на сході.

В районах, усіяних мінами, живуть 220 тисяч дітей. За даними ЮНІСЕФ, в східних районах України з початку війни на мінах підірвалися 146 дітей.

В ООН нагадали про необхідність підвищувати обізнаність місцевого населення про мінну небезпеку. Паралельно на сході України співробітники Дитячого фонду в координації з іншими установами ООН проводять курси з мінної безпеки. Місцевим жителям розповідають про правила поведінки в районах, де можуть перебувати міни та не розірвані боєприпаси.

Роботи з розмінування в східних областях України веде, зокрема, міжнародна некомерційна організація Halo Trust. Про її діяльність розповіла співробітниця організації Ася Болотова.

«Ми займаємося інформуванням про мінну небезпеку з самого початку, як тільки наша організація почала роботу в Україні, з 2015 року. З кінця 2018 року нам виділили повноцінне фінансування на команду, яка займається інформуванням населення день у день. Ми цілком і повністю змінили методи інформування. Раніше ми проводили презентації в школах, в різних організаціях, які працюють на території Донецької та Луганської області. Зараз ми не хочемо пропустити жодної людини, тому ми стукаємо в кожен будинок і намагаємося поінформувати практично 100% людей».

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд представив Генасамблеї ООН звіт про роботу за 2017–2018 роки. За цей час відомство розпочало одне нове розслідування і продовжує ще 10 попередніх.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло