Влада Венесуели знову вивезла з країни золото для продажу за кордоном – Reuters

Влада Венесуели знову вивезла з країни золото для продажу за кордоном – Reuters

З початку року золоті резерви країни скоротилися на 30 тонн

Влада Венесуели знову вивезла з країни золото для продажу за кордоном – Reuters
фото pixabay.com

Влада Венесуели вилучила 8 тонн золота зі сховищ Центрального банку країни для подальшого його продажу за кордоном. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Відомо, що золото було вилучено минулого тижня.

Видання наголошує, що з огляну на американські санкції, для все більш ізольованої адміністрації президента Ніколаса Мадуро продаж золотих резервів Венесуели залишився чи не єдиним джерелом для надходження іноземної валюти.

Золоті резерви ЦБ країни знизилися на 30 тонн з початку року, повідомляють джерела видання. При такому темпі вони можуть взагалі вичерпатися до кінця поточного року. Наразі, за їхніми даними, у сховищах у наявності приблизно 100 тонн золота на суму понад $4 млрд.

Однією з причин економічної кризи у Венесуелі стало введення більш жорстких санкцій із боку США. Адміністрація Дональда Трампа намагається перекрити грошові потоки до уряду Мадуро й позбавити його влади в ОПЕК.

На прохання прокоментувати чергове вилучення золота з венесуельського ЦБ представник Держдепу США сказав, що «Сполучені Штати засуджують усі спроби Мадуро та його прибічників вкрасти ресурси в народу Венесуели».

«Ми закликаємо компанії, банки та інші організації, чи то в США чи в інших країнах, не брати участі в розпродажу венесуельських ресурсів колишнім режимом Мадуро», – наголосив він.

Нагадаємо: у лютому цього року стало відомо, що з ЦБ Венесуели було вилучено принаймні 8 тонн золота для його нелегального продажу за кордоном. У 2018 році зі сховищ Центрального банку було вилучено майже 20 тонн золотого запасу, залишилося 140 тонн, що є найнижчим показником за останні 75 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті