Працівники Нотр-Даму викликали пожежників на 23 хвилини пізніше, ніж могли б – прокуратура

Працівники Нотр-Даму викликали пожежників на 23 хвилини пізніше, ніж могли б – прокуратура

Причиною пожежі могло стати загоряння під час реставраційних робіт, спричинене коротким замиканням

Працівники Нотр-Даму викликали пожежників на 23 хвилини пізніше, ніж могли б – прокуратура
фото Associated Press

Рятувальні служби були сповіщені про пожежу в соборі Паризької Богоматері тільки через 23 хвилини після початку загоряння, повідомляє BuzzFeed News із посиланням на джерела в прокуратурі Франції.

За даними видання, пожежна сигналізація спрацювала в Нотр-Дамі 15 квітня о 18:20 за місцевим часом. Після цього адміністрація храму провела евакуацію відвідувачів, які зібралися на вечірню месу, і стала самостійно шукати джерело пожежі. Співробітники припустили, що тривога – хибна, оскільки не бачили джерело вогню й навіть не відчували запаху диму.

О 18.43 спрацювала друга пожежна тривога і стало зрозуміло, що горить дах собору, лише після цього співробітники викликали пожежників. Коли вони прибули на місце, вогонь уже охопив верхню частину будівлі.

Пожежа розслідується як нещасний випадок, версія про навмисний підпал не розглядається. На момент пожежі в соборі велися реставраційні роботи. Причиною пожежі могло стати коротке замикання або несправність у прихованій проводці, повідомляє Le Parisien.

На думку криміналістів, вогнище спалаху знаходилося біля основи шпиля собору. В результаті пожежі обрушилися шпиль і частина покрівлі. Більшість вітражів, орган, внутрішнє оздоблення собору й головні реліквії вціліли.

Під час розбирання уламків вдалося знайти флюгер шпиля у вигляді півня, який був одним із символів собору Паризької Богоматері. Як повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Міністерство культури Франції, при обваленні шпиля флюгер впав не в полум'я, а на бруківку поруч із будівлею. У ньому утворилася велика вм'ятина, проте реставратори сподіваються, що його вдасться відновити. Вважається, що флюгер-півень, усередині якого заховані святі реліквії, оберігав собор і всіх парижан.

Нагадаємо: президент Франції Еммануель Макрон у зверненні до нації пообіцяв, що собор буде відновлено за 5 років. Він оголосив про загальнонаціональний збір коштів на реставрацію Нотр-Даму. До збору долучилися комерційні компанії, бізнесмени, державні установи зі всього світу.

Станом на вечір 16 квітня на відновлення Нотр-Даму було зібрано 660 млн євро. Наразі, за деякими даними, ця сума зросла до 1 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті