Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Ринок медійної інтернет-реклами в Україні досяг 5,2 млрд грн

Ринок медійної інтернет-реклами в Україні досяг 5,2 млрд грн

Вплив на ринок глобальних компаній Google (YouTube), Facebook, Instagram виріс у декілька разів за останні 3–4 роки

Ринок медійної інтернет-реклами в Україні досяг 5,2 млрд грн
Фото: Pixybay

Розмір українського ринку медійної інтернет-реклами за 2018 рік становив 5,209 млрд грн. Про це пише liga.net з посиланням на дані Interactive Advertising Bureau Ukraine.

Згідно з ними, за останні 3–4 роки роль і вага глобальних компаній Google (YouTube), Facebook, Instagram виросли в кілька разів.

«Для нас необхідність альтернативної оцінки ринку назрівала давно. По-перше, ринок інтернет дуже стрімко розвивається, і якщо 5–6 років тому можна було, оцінивши бюджет десятка локальних гравців, припускати, що це і є практично весь ринок, то зараз тільки дві корпорації (Google і Facebook) перетягують на себе більше половини медійного бюджету, і з цим не можна не рахуватися», – сказав Ігор Даценко, Analytics & Technology Leading Expert, Publicis Groupe Ukraine.

Експерти ринку відзначили, що в багатьох країнах співвідношення між пошуковою та медійною рекламою становить приблизно 50 на 50. При цьому можливе відхилення в межах 10 процентних пунктів.

«В Україні після переоцінки частини пошуку був очевидний дисбаланс у бік пошукової реклами, який пояснити було досить складно», – повідомила Ірина Оверко, Chief Marketing Officer, ADMIXER.

Додамо, що під час дослідження був оцінений обсяг ринку медійної реклами: банерна реклама, спонсорство, rich media, In-Page video, In-Stream video. Платний пошук та інші сегменти, такі як лідогенераціі, C&D (класифайд і директорії), імейл-маркетинг, SEO та інші, будуть додані в міру розвитку проекту.

Також спеціалісти оцінювали повний бюджет ринку, який складається з грошей, витрачених на покупку інвентарю та комісію за послуги з купівлі. У вартість покупки інвентарю входять технологічні націнки, таргетинги, покупка даних. 

Раніше Mind писав, що кожен другий українець користується соцмережею Facebook.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті