«Нафтогаз» має законне право не змінювати ціну на газ» – Міненерговугілля

«Нафтогаз» має законне право не змінювати ціну на газ» – Міненерговугілля

За даними відомства, при підвищенні цін для промисловості ціна на газ може не зменшитися

«Нафтогаз» має законне право не змінювати ціну на газ» – Міненерговугілля
Фото: pixabay

Згідно з постановою КМУ № 293, НАК «Нафтогаз України» зобов’язана знизити ціни на газ для населення з 1 травня 2019 року. Населення не може платити більше, якщо газ закуповується дешевше. Про це йдеться в листі  Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Юристи Міненерговугілля переконані, що для того, щоб зменшити ціну на газ для населення, ПСО відміняти не потрібно. Стаття 11 Закону України «Про ринок природного газу» не обмежує кількість актів, що видається урядом стосовно покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку.

Міненерговугілля звернув увагу на те, що згідно зі статтею 117 Конституції України, всі постанови й розпорядження, які видає Кабмін, є обов’язковими до виконання.

Кабмін 3 квітня 2019 року ухвалив постанову № 293, яка надає можливість «Нафтогазу» знизити ціни на газ для населення.

Згідно з урядовим рішенням, «Нафтогаз України» зобов’язаний встановлювати ціну на газ, що визначається як середньоарифметична  ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживача за умови передоплати, якщо ринкова ціна на газ для промисловості знижується.

Якщо ціна для промисловості зростає, Нафтогаз має продавати газ для населення за ціною, визначеною постановою КМУ № 867.

Раніше повідомлялося, що Гройсман може ініціювати відставку голови «Нафтогазу» у випадку відмови знизити ціну на газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті