Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
Туреччина може купити російські винищувачі, якщо США не продадуть Анкарі F-35

Туреччина може купити російські винищувачі, якщо США не продадуть Анкарі F-35

Туреччина не може собі дозволити залишити F-35 без заміни

Туреччина може купити російські винищувачі, якщо США не продадуть Анкарі F-35
фото Wikipedia

Якщо Туреччину буде виключено з програми із створення винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління F-35, Анкара може купити натомість російські винищувачі. Про це повідомляє Defence News.

Джерело видання, яке є високопоставленим чиновником в турецьких збройних силах, наголосило, що Туреччина не може собі дозволити залишити F-35 без заміни.

Представник служби оборонних закупівель сказав, що з огляду на «геостратегічну оцінку» російський варіант заміщення є найбільш ймовірним.

«Російські винищувачі стали б найкращим варіантом заміни, якщо наші американські союзники… поставлять під сумнів членство країни в програмі», – сказав він.

Нагадаємо: Вашингтон неодноразово погрожував Туреччині виключенням з багатонаціональної програми, якщо Анкара придбає російські ракетні системи С-400.

Якщо Туреччина купить С-400, «жоден з F-35 не потрапить на турецьку землю. А участь країни в програмі F-35, включно з виробництвом деталей, ремонтом та обслуговуванням винищувачів, буде припинена, турецькі компанії будуть виведені з виробничого та постачального ланцюга цієї програми», – заявила група представників двопартійних збройних сил Сенату США.

Американська сторона переконана, що Анкара не може одночасно володіти російськими зенітними ракетними системами і передовим американським літаком.

Президент Туреччини, в свою чергу, заявив, що Анкара не відмовиться від покупки ракетних комплексів С-400 з РФ незалежно від того, що з цього приводу кажуть США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті