Ніяких поблажок: США планують повну заборону на імпорт нафти з Ірану
Країнам доведеться вибирати: або іранська нафта, або американські санкції

Приблизно рік потому, як США одноосібно вийшли з іранської ядерної угоди, Держдепартамент США має намір оголосити про те, що всі країни мають припинити імпорт іранської нафти або зіштовхнутись із санкціями з боку Сполучених Штатів. Про це повідомляє The Washington Post.
Цей крок має на меті підсилити зусилля адміністрації Дональда Трампа з «максимального тиску», який прагне змусити Тегеран припинити свою незаконну діяльність у всьому світі.
Сьогодні, 22 квітня, як повідомляє видання, держсекретар США Майк Помпео оголосить, що з 2 травня 2019 року Держдеп вводитиме санкції проти будь-якої країни, яка імпортує нафту з Ірану.
Рішення про припинення дії «поблажок» матиме наслідки для світових ринків нафти, які з нетерпінням чекали рішення Трампа, чи продовжуватиме він дію винятків.
Нагадаємо: США після одноосібного виходу з іранської ядерної угоди відновили дію санкцій проти Тегерана, зокрема проти нафтового сектору країни. Втім, попри те що кінцевою метою США було повне припинення експорту нафти з Ірану, адміністрація Дональда Трамп дала тимчасовий дозвіл на купівлю Китаю, Індії. Греції, Італії, Тайваню, Японії, Туреччині та Південній Кореї, щоб забезпечити низьку ціну на нафту та відсутність перешкод на світовому ринку нафти.
Як повідомлялося, станом на початок квітня, три з восьми імпортерів, яким Вашингтон дозволив певний час купувати іранську нафту, скоротили її постачання до нуля.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].