Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Євросоюз суворо обмежить вживання транс-жирів з 2021 року

Євросоюз суворо обмежить вживання транс-жирів з 2021 року

Споживання транс-жирів може викликати в людини серцеві захворювання

Євросоюз суворо обмежить вживання транс-жирів з 2021 року
фото pixabay.com

Європейська комісія в рамках загальноєвропейського регламенту встановить обмеження на оброблені транс-жири в продуктах харчування до 2 г на 100 г жиру в їжі. Нова вимога направлена на захист здоров'я споживачів, передає New Europe.

Постанова почне діяти у всіх державах-членах блоку з 2 квітня 2021 року.

За даними Комісії, деякі наукові дослідження, в тому числі Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA), підкреслюють небезпеку споживання так званих транс-жирів.

«За даними досліджень, транс-жирні кислоти (TFA) негативно впливають на ліпіди крові, які збільшують ризик розвитку ішемічної хвороби серця, і ці ризики зростають залежно від дози транс-жирів», – зазначає європейський регулятор.

Ліміт передбачає вміст не більше як 2 грамів транс-жирних кислот на кожні 100 г жиру в продуктах. Підприємствам повинні будуть інформувати клієнтів про продукти харчування, які перевищують цей ліміт.

Транс-жири – різновид ненасичених жирів, бувають штучні і природні. Штучні транс-ізомери жирних кислот утворюються при гідрогенізації олій, під час смаження їжі, їх багато при промисловому виробництві випічки (кулінарні жири та кондитерські жири). Жир, на якому обсмажували харчові продукти протягом 24 годин, містить до 32,5 % транс-ізомерів жирних кислот.

Данія стала першою країною, яка з 1 січня 2004 року законодавчо обмежила максимальний вміст штучних транс-жирів у продуктах до 2%.

У США 2006 року вступила в силу директива FDA, яка зобов'язує виробників вказувати вміст транс-жирів у продуктах харчування.

Добове надходження транс-жирів становить у середньому 7 г. В Україні один мешканець, згідно з Вікіпедією, споживає транс-жирів від 2,7 до 12,8 г/добу. Вчені рекомендують зменшити їхнє споживання до 2 г на добу.

Нагадаємо, Mcdonald's вирішив змінити дитяче меню Happy Meal на більш здорове. Калорійність страв тепер значно зменшиться і не буде перевищувати 600 ккал.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті