Плем'я з амазонських лісів Еквадору здобуло перемогу над нафтовими компаніями

Плем'я з амазонських лісів Еквадору здобуло перемогу над нафтовими компаніями

Рішення стало визначним прецедентом для подібних справ щодо земель корінних народів

Плем'я з амазонських лісів Еквадору здобуло перемогу над нафтовими компаніями
фото Rodrigo Buendia / AFP

Корінне плем'я Ваорані, яке живе в лісах Амазонки на території Еквадору, здобуло свою першу перемогу в суді проти великих нафтових компаній. У п'ятницю, 26 квітня, суд в місті Пуйо, центральний Еквадор, прийняв рішення, яке блокує входження компаній на споконвічні землі Амазонії з метою розвідки нафти, передає rappler.com.

Після двох тижнів обговорень кримінальний суд в Пуйо схвалив пропозицію Ваорані про призупинення процесу подачі заявок на розвідку нафти в провінції Пастаза. Раніше уряд Еквадору ухвалив рішення відкрити близько 180 000 га первозданного тропічного лісу для розвідки нафти.

Землі охороняються відповідно до конституції Еквадору, яка встановлює «невід'ємні і неподільні права корінних народів» на володіння землями своїх предків і забезпечення безкоштовного правового їх захисту.

Конституція також закріплює необхідність попередньої консультації щодо будь-яких планів експлуатації підземних ресурсів, враховуючи можливий вплив на навколишнє середовище і культуру племінних громад.

Лідери племені стверджують, що їх обманули і уряд ніяких консультацій з ними не проводив перед прийняттям рішення.

Судді наказали уряду провести нову консультацію, застосовуючи стандарти, встановлені Міжамериканським судом з прав людини в Сан-Хосе.

Постанова «створила визначний прецедент для Амазонки», – прокоментувала Ліна Марія Еспіноса, адвокат позивачів.

Плем’я Ваорані, яких налічується близько 4800 чоловік, також живуть в інших амазонських провінціях.

Нагадаємо, адміністрація президента Трампа хоче прискорити видачу дозволів на видобуток нафти у національному заповіднику на Алясці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті