NASA 19 років купувала неякісний алюміній у підрядника, через що провалила дві місії

NASA 19 років купувала неякісний алюміній у підрядника, через що провалила дві місії

Компанія фальсифікувала дані про технічні характеристики металу

NASA 19 років купувала неякісний алюміній у підрядника, через що провалила дві місії
фото SpaceX

Коли запуск місій NASA Orbiting Carbon Observatory і Glory провалився в 2009 і 2011 роках, агентство розпочало розслідування, яке показало, що несправність була викликана неякісними алюмінієвими матеріалами. Що важливіше, розслідування виявило 19-річну схему шахрайства, розроблену виробником алюмінію з Орегона Sapa Profiles, Inc., жертвою якої стала компанія Orbital ATK, яка постачала алюміній для NASA, пише Engadget.

Космічне агентство разом з Міністерством юстиції США виявили, що Sapa Profiles сфальсифікували дані про критичні випробування алюмінію. Протягом майже двох десятиліть співробітники фальсифікували цифри або порушували інші стандарти тестування, такі як збільшення швидкості тестування машин, які не відповідали специфікаціям. Потім вони надавали клієнтам, в тому числі урядовим підрядникам, підроблені сертифікати.

Джим Норман, директор NASA із запуску об’єктів, прокоментував ситуацію:

«Хоча ми проводимо власне тестування, NASA не може повторно протестувати кожен окремий компонент. Саме тому ми покладаємося на сертифікованих, перевірених постачальників. Але коли сертифікати підроблюють, то місії провалюються. У нашому випадку це призвело до втрати понад $700 млн і багаторічної наукової роботи людей».

Компанія, яка нині змінила назву на Hydro Extrusion Portland, погодилася виплатити NASA $46 млн компенсації. Хоча це крихітна частка з втрачених $700 млн, але принаймні компанію-шахрайку чиновники змогли притягнути до відповідальності. Компанія Sapa Profiles/Hydro Extrusion також була відсторонена від державного замовлення і більше не може вести справи з федеральним урядом.

Як повідомлялося, NASA готові залучати українські підприємства до реалізації проектів з дослідження Місяця.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло