Через брудну нафту в «Дружбі» російські нафтокомпанії зменшать видобуток на 10%
Зниження видобутку допоможе розвантажити сховища, які були заповнені за час простою нафтопроводу

«Транснєфть» попросила найбільші російські нафтокомпанії знизити видобуток як мінімум на 900 тисяч тонн до 7 травня через проблеми з експлуатацією нафтопроводу «Дружба», які виникли після того, як у нього потрапила брудна нафта, пише Reuters, на яке посилається The Bell.
Ідеться про скорочення більше 1 млн барелів на добу – це 10% добового видобутку в Росії.
Зниження видобутку допоможе розвантажити сховища, які були заповнені за час простою «Дружби», стверджують джерела Reuters.
«Прохання «Транснєфти» свідчить про те, що проблема на трубопроводі справді серйозна. Скорочення видобутку неминуче», – зазначив один з покупців російської нафти.
«Транснєфть» обіцяла відновити роботу «Дружби» до 7 травня. «Якщо цього не відбудеться, проблеми стануть набагато глибшими», – каже інший покупець.
Аварія на нафтопроводі «Дружба» 20 квітня, в результаті якої в нафтопровід потрапили 5 млн тонн нафти, забрудненої хлорорганікою, змусила Росію припинити експорт по трубі через Білорусь і морем – через порт Усть-Луга. Чиста нафта почала надходити в Білорусь тільки 2 травня, майже через два тижні після аварії.
Країни, які залишилися без поставок російської нафти, переключилися на свої стратегічні запаси – наприклад, Польща використає 800 тисяч тонн нафти зі своїх резервів, щоб забезпечити роботу своїх НПЗ. До таких же дій вдалася і Чехія. У порту Усть-Луга покупці з Німеччини та Словаччини відмовляються приймати нафту «Сургутнафтогазу» через забруднення, незважаючи на знижки, пише Reuters.
«Транснефть» визнала проблеми з якістю сировини, а 30 травня президент РФ Путін викликав главу компанії Миколу Токарєва для пояснень. Той заявив, що аварія – результат «шахрайської схеми» неназваної приватної компанії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].