ФГВФО займеться проблемними страховими компаніями

ФГВФО займеться проблемними страховими компаніями

Законопроект передбачає виплату за рахунок коштів Фонду відшкодування клієнтам лайфових страхових компаній, яким Нацкомфінпослуг анулював ліцензію після 23 листопада 2011 року

ФГВФО займеться проблемними страховими компаніями
Фото: pixabay.com

Згідно з новою редакцією закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» комісія пропонує передати роботу з проблемними та неплатоспроможними лайковими страховими компаніями від Нацкомфінпослуг до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб(ФГВФО). Про це повідомляє Financial club.

Страховим компаніям доведеться відраховувати частину премій у фонд, щоб стати учасниками системи гарантування. В проекті закону говориться,  що для гарантування страхових виплат буде створено окремий фонд гарантування виплат, джерелами наповнення якого будуть початкові, регулярні, а також спеціальні збори зі страхових компаній – учасників Фонду. Розмір першочергового внеску становить 1% від розміру уставного капіталу. Внесок потрібно буде сплатити протягом 30 днів після отримання ліцензії на здійснення страхової діяльності. Діючі страхові компанії повинні внести половину необхідної суми протягом року після вступу в силу закону, а іншу половину – протягом 2 років. Регулярні внески становитимуть 1% від премій у гривні та 1,2% – у валюті.

Фонд придбає права страхової на початок процедури виведення Фондом з ринку учасника, якому анульовано ліцензію та на суму фінансової підтримки, що надає Фонд.

Законопроект передбачає виплату за рахунок коштів Фонду відшкодування клієнтам лайкових страхових компаній, яким Нацкомфінпослуг анулював ліцензію після 23 листопада 2011 року. Також цим законопроектом Фонду буде передана робота з проблемними кредитними союзами. Для низ створять окремий фонд гарантування внесків членів кредитних союзів.

Раніше повідомлялося, що НБУ спростив отримання валютної ліцензії для лайф-страховиків і скасував їх для учасників фондового ринку. Регулятор знизив суму мінімального власного капіталу для лайф-страховиків з 300 млн грн до 45 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті