Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
НБУ: фактичний показник інфляції дещо перевищив траєкторію прогнозу

НБУ: фактичний показник інфляції дещо перевищив траєкторію прогнозу

Регулятор пояснює це перебоями поставок нафтопродуктів з Білорусі і анонсованими РФ обмеженнями на експорт енергетичних товарів в Україну

НБУ: фактичний показник інфляції дещо перевищив траєкторію прогнозу
Фото: НБУ

Фактичний показник інфляції у квітні дещо перевищив траєкторію прогнозу Національного банку, що було зумовлено дією тимчасових факторів, зокрема перебоями поставок нафтопродуктів з Білорусі і анонсованими РФ обмеженнями на експорт енергетичних товарів в Україну, а також виникненням ажіотажного попиту на окремі сирі продукти харчування внаслідок їх обмеженої пропозиції.

Про це йдеться у коментарі НБУ щодо рівня інфляції в Україні.

«Поточна динаміка споживчої інфляції та її складових відображає тимчасове посилення впливу факторів пропозиції, які зумовили дещо вищі темпи зростання цін на сирі продукти харчування, а також паливо. За оцінками Національного банку, дія цих факторів вичерпається у найближчі місяці. Отже, інфляція продовжуватиме знижуватися відповідно до прогнозу Національного банку і наближатиметься до цілі 5% +/- 1 в.п., якої досягне у 2020 році», – пояснюють у НБУ.

Натомість базова інфляція знизилася відчутніше за прогноз, зокрема, під впливом жорсткої монетарної політики Національного банку – до 7,4% у річному вимірі з 7,6% у березні.

Уповільнилося подорожчання продуктів харчування з високим ступенем обробки (до 8,4% р/р). Підвищення цін на послуги також уповільнилося (до 14,0% р/р). Темпи підвищення цін на непродовольчі товари залишилися на рівні попереднього місяця (2,7% р/р). Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося (до 5,1% р/р).

Темпи зростання адміністративно регульованих цін очікувано знизилися (до 18,2% р/р). Ціни на паливо залишилися нижчими, ніж у минулому році (на 0,2% р/р).

Раніше Державна служба статистики України повідомляла, що зростання споживчих цін прискорилося до 8,8% у річному вимірі, а інфляція у квітні склала 1% з 0,9% – у березні.

Нагадаємо: за прогнозами НБУ інфляція знизиться до 6,3% до кінця цього року та досягне цільового діапазону вже на початку наступного року, а середньострокового цільового рівня в 5% – наприкінці 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті