НБУ: фактичний показник інфляції дещо перевищив траєкторію прогнозу
Регулятор пояснює це перебоями поставок нафтопродуктів з Білорусі і анонсованими РФ обмеженнями на експорт енергетичних товарів в Україну

Фактичний показник інфляції у квітні дещо перевищив траєкторію прогнозу Національного банку, що було зумовлено дією тимчасових факторів, зокрема перебоями поставок нафтопродуктів з Білорусі і анонсованими РФ обмеженнями на експорт енергетичних товарів в Україну, а також виникненням ажіотажного попиту на окремі сирі продукти харчування внаслідок їх обмеженої пропозиції.
Про це йдеться у коментарі НБУ щодо рівня інфляції в Україні.
«Поточна динаміка споживчої інфляції та її складових відображає тимчасове посилення впливу факторів пропозиції, які зумовили дещо вищі темпи зростання цін на сирі продукти харчування, а також паливо. За оцінками Національного банку, дія цих факторів вичерпається у найближчі місяці. Отже, інфляція продовжуватиме знижуватися відповідно до прогнозу Національного банку і наближатиметься до цілі 5% +/- 1 в.п., якої досягне у 2020 році», – пояснюють у НБУ.
Натомість базова інфляція знизилася відчутніше за прогноз, зокрема, під впливом жорсткої монетарної політики Національного банку – до 7,4% у річному вимірі з 7,6% у березні.
Уповільнилося подорожчання продуктів харчування з високим ступенем обробки (до 8,4% р/р). Підвищення цін на послуги також уповільнилося (до 14,0% р/р). Темпи підвищення цін на непродовольчі товари залишилися на рівні попереднього місяця (2,7% р/р). Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося (до 5,1% р/р).
Темпи зростання адміністративно регульованих цін очікувано знизилися (до 18,2% р/р). Ціни на паливо залишилися нижчими, ніж у минулому році (на 0,2% р/р).
Раніше Державна служба статистики України повідомляла, що зростання споживчих цін прискорилося до 8,8% у річному вимірі, а інфляція у квітні склала 1% з 0,9% – у березні.
Нагадаємо: за прогнозами НБУ інфляція знизиться до 6,3% до кінця цього року та досягне цільового діапазону вже на початку наступного року, а середньострокового цільового рівня в 5% – наприкінці 2020 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].