Ощадбанк видав кредит на $22 млн фірмам бізнесменів у розшуку (ОНОВЛЕНО)

Ощадбанк видав кредит на $22 млн фірмам бізнесменів у розшуку (ОНОВЛЕНО)

Наразі Ощадбанк активно вживає заходи з претензійно-позовної роботи, планує відкриття виконавчих проваджень та подання позовів проти поручителів за кредитами

Ощадбанк видав кредит на $22 млн фірмам бізнесменів у розшуку (ОНОВЛЕНО)
Фото: pixabay.com

Шевченківський райсуд Києва 26 квітня в межах кримінального провадження надав слідчим СБУ тимчасовий доступ до документів, які перебувають у розпорядженні Ощадбанку, укладених між банком і ТОВ «Іст Оілс Україна». Про це повідомляє Finbalance.

У них ідеться, що Ощадбанк надав кредитну лінію на $22 млн фірмам, що входять до складу «Агроінвестгруп» Миколи Кучеренка, який ховається від правоохоронних органів за межами території України.

Ощадбанк і ТОВ «Іст Оілс Україна» уклали два договори кредитної лінії:

  1. №323/48-1 від 7 листопада 2016 року на суму $13,48 млн (термін погашення до 7 листопада 2019 року);
  2. №505/48-1 від 18 грудня 2017 року на суму 8,8 млн грн (термін погашення до 16 грудня 2022 року).

Майновими поручителями за зазначеними договорами, за даними СБУ, виступили низка юридичних та фізичних осіб, підконтрольних двом співвласникам «Агроінвестгруп».

Частину кредитних коштів, отриманих від Ощадбанку, співвласники «Агроінвестгруп» спрямували на організацію протиправної діяльності з вивезення зерна ПАТ «Аграрний фонд» та інших поклажедавців з ТОВ «Білгород-Дністровський елеватор», ТОВ «Раухівський елеватор», ТОВ «Ізмаїльський елеватор», ТОВ «Аліягський елеватор», ТОВ «Заплазський елеватор», ТОВ «Березівський елеватор», ТОВ «Василівський елеватор», ТОВ «Ера Грейн», ПрАТ «Новомиргородський елеватор», ТОВ «Олексіївський елеватор», ТОВ «Новоборівське ХПП» та на фінансування інших дій, направлених на вчинення злочинів.

Співвласники «Агроінвестгруп», які виїхали за межі України, за інформацією СБУ, надали вказівки службовим особам ТОВ «Іст Оілс Україна» та власникам заставного майна за сприянням вищевказаних керівників АТ «Ощадбанк» уникнути повернення коштів за кредитними лініями, а також незаконно відчужити майно, що перебуває у заставі.

Відповідно до судових матеріалів, йдеться про таке заставне майно:

  • земельну ділянку за адресою Одеська область, місто Одеса, провулок Байдарочний, 4,4А площею 0,5117 га, що належить фізособі;
  • будівлі та споруди за адресами Одеська обл., Овідіопольский р-н, смт. Великодолинське, провулок Ентузіастів, 5 та вул. Ентузіастів, 1, що належать на праві власності ТОВ ВКФ «Кірос ЛТД»;
  • земельні ділянки за адресою Одеська обл., Овідіопольский район, с. Молодіжне, вул. Виноградна, 21/1 площами 4,1 га, 14,4 га, 41,3 га, що належить ТОВ «Індустріальний парк «Центральний».

У держреєстрі засновником ТОВ «Іст Оілс Україна», яке було позичальником Ощадбанку, вказана Діана Недбайло.

«Аграрний фонд» у лютому 2019 року заявив про можливе розкрадання зерна. Повідомлялося, що охорона шести елеваторів, які належать до групи компаній ТОВ «Агроінвестгруп», не допустила співробітників ПАТ «Аграрний фонд» на територію підприємств для планової перевірки.

На елеваторах підприємств «Агроінвестгруп» було передано на зберігання понад 22 000 тон зернових (пшениця 3 та 6 класів, соняшник некласний, кукурудза) ПАТ «Аграрний фонд» загальною вартістю до 200 млн грн.

Аналогічні договори складського зберігання зерна зернових, круп`яних, олійних та інших культур з цими елеваторами укладали й інші державні та приватні компанії у 2018 році. Частина відповідного майна теж була незаконно вивезена на тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей для перепродажу по значно завищеним цінам.

Основний об`єм привласненого та розтраченого зерна з підприємств ГК «Агроінвестгруп» у період 2018–2019 років вивезено на експорт через ТОВ «Іст Оілс Україна» та ТОВ «Фінагро» на компанію – нерезидента AGRI FINANCE SA.

Позови проти «Агроінвестгруп» подали низка аграрних компаній (зокрема, Soufflet, Bunge, Quadra Commodities, «Дельта Вілмар», «Греін Експорт»), а також Таскомбанк і Райффайзен Банк Аваль.

Оновлено:

За даними Ощадбанку з ТОВ «Іст Оілс Україна» було укладено договори в 2016 та 2017 роках. Позичальник пройшов повну стандартну процедуру оцінки, що засвідчила його кредитоспроможність та бездогану кредитну історію, фінансову звітність, підтверджену міжнародними аудиторами, відкриті кредитні лінії в ряді найбільших банків країни, а також співпрацював з найбільшими міжнародними та вітчизняними агротрейдерами.

Оціночна вартість застави на момент видачі перевищувала суму кредиту в 1,3 раза. Крім цього, зобов’язання за кредитними договорами забезпечено договорами поруки кінцевих бенефіціарних власників «Агроінвестгруп» та операційних компаній групи.

Кримінальні провадження щодо керівництва холдингу було порушено в лютому 2019 року.

Після повідомлень про масштабну схему шахрайства та порушення зобов'язань за кредитними договорами банк ініціював відкликання крудиту та розвочав процедуру звернення стягнення на заставне майно. Завдяки чому погашено частину боргу в розмірі $3 млн.

Наразі Ощадбанк активно вживає заходи з претензійно-позовної роботи, планує відкриття виконавчих проваджень та подання позовів проти поручителів за кредитами.

Раніше повідомлялося, що Ощадбанк продає на СЕТАМ 5 елеваторів «Агроінвестгруп» в Одеській області за 500 млн грн. Аукціон було заплановано на 18 березня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті