Захворіло у світі
6,900,011
Померло у світі
399,854
Вилікувалось у світі
3,088,432
Захворіло в Україні
26,999
Померло в Україні
788
Вилікувалось в Україні
12,054
Ощадбанк продає на СЕТАМ 5 елеваторів «Агроінвестгруп» в Одеській області за 500 млн грн

Ощадбанк продає на СЕТАМ 5 елеваторів «Агроінвестгруп» в Одеській області за 500 млн грн

Аукціон заплановано на 18 березня 2019 року

Ощадбанк продає на СЕТАМ 5 елеваторів «Агроінвестгруп» в Одеській області за 500 млн грн
Фото: Shutterstock

Державний Ощадбанк виставив на продаж права грошової вимоги за двома кредитними договорами, а також права за договорами забезпечення, у заставі за якими п'ять елеваторів «Агроінвестгруп» в Одеській області за 0,5 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні на сайті СЕТАМ.

Аукціон заплановано на 18 березня 2019 року, подача заявок на участь – до 17 березня 2019 року.

Початкова ціна продажу лота становить 538 834 118,69 грн. Можливість її зниження не передбачається.

«На дату укладення договору купівлі-продажу майнових прав ціна продажу лоту підлягає уточненню, за рахунок донарахованих за кредитними договорами процентів, комісій та штрафних санкцій за період з 25 лютого 2019 року до дня укладення договору купівлі-продажу майнових прав та становитиме гривневий еквівалент станом на дату укладення договору купівлі-продажу майнових прав за офіційним курсом НБУ», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, початкова ціна продажу – залишок заборгованості за кредитними договорами (основна сума кредитної заборгованості, проценти та комісії в гривневому еквіваленті за курсом Національного банку України + 2% та штрафні санкції станом на 25 лютого 2019 року).

Строк укладання договору купівлі-продажу та розрахунків – протягом 10 робочих днів з моменту закінчення аукціону та визначення переможця.

Повний розрахунок (100% вартості лоту) грошовими коштами в день укладення договору купівлі-продажу майнових прав.

Як повідомляє latifundist, 31 січня 2019 року представники фінустанов-кредиторів компанії повідомили, що група припинила оплату за боргами і також не виходить на контакт. За словами банкірів, борговий тягар компанії – не менше $70 млн. Крім того, повідомляється про те, що власники розпустили штат компанії.

Пізніше, 1 лютого 2019 року, охорона шести елеваторів, які входять в групу компаній «Агроінвестгруп», не допустила співробітників «Аграрного фонду» на територію підприємств для планової перевірки. ПАТ «Аграрний фонд» подав заяву в Головне управління Національної поліції в Одеській області про досудове розслідування.

Головне слідче управління Нацполіціі 4 лютого 2019 року відкрило кримінальне провадження за фактом розкрадання майна посадовими особами «Агроінвестгруп».

5 лютого 2018 року в Одесі відбулась зустріч з постраждалими контрагентами компанії «Агроінвестгруп», на якій були присутні мультинаціональні компанії, українські компанії та фермери. Учасники зустрічі відзначили, що Микола Кучеренко з сином Віталієм Кучеренком поїхали 1 лютого в Ригу.

Кучеренко був членом політичної партії «Народна партія» та балотувався на вибори 2002 року і 2006 років.

«Агроінвестгруп» – агропромислова група компаній. Пріоритетним напрямком діяльності компанії є рослинництво, а саме вирощування зернових і олійних культур та їх подальша реалізація на внутрішньому ринку України і на експорт. Земельний банк – 32 000 га в Одеській області. До структури компанії входить понад 20 елеваторів. «Агроінвестгруп» була заснована в 2008 році і наразі є одним з найбільших агрохолдингів на півдні України.

Згідно з аналітичною системою YouControl, власником «Агроінвестгруп» є Микола Кучеренко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті