АГРУ: у кожній області України діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів

АГРУ: у кожній області України діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів

Така різниця обумовлена рішенням НКРЕКП щодо запровадження для «Укртрансгазу» тарифу на транспортування газу

АГРУ: у кожній області України діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів
Фото: Shutterstock

Після запровадження НКРЕКП нових тарифів для АТ «Укртрансгаз» у кожній області України діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів.

Про це повідомляє Асоціація газового ринку України.

«Така різниця обумовлена рішенням НКРЕКП щодо запровадження для дочірньої компанії  НАК «Нафтогаз України» – АТ «Укртрансгаз» тарифу на транспортування газу, виходячи із замовленої потужності», – пояснили в асоціації.

Передбачається, що споживачі газу (зокрема, побутові) сплачуватимуть за послуги транспортування газу  газотранспортною системою фіксовану ставку (фактично абонплату) у розмірі 157,19 грн за 1000 куб. м (без ПДВ).Ця ставка є складовою кінцевої вартості газу для населення і діє для всіх областей України. АТ «Укртрансгаз» уже надіслав постачальникам газу для населення нові угоди на транспортування газу.

Варто зазначити, що до цього нововведення вартість газу була єдина для споживачів у всіх регіонах, тому що для всіх областей діяв однаковий загальний тариф на доставку газу, який складався з тарифу на транспортування для АТ «Укртрансгаз» та тарифу на розподіл для операторів ГРМ.

«Наголошуємо, що єдиний компонент кінцевої вартості газу, який залишається незмінним та хронічно збитковим, протягом останніх трьох років – тариф на розподіл природного газу», – зазначають в асоціації.

За інформацією, наявною у розпорядженні асоціації, уряд та «Нафтогаз» нарешті врегулювали ціну газу для потреб побутових споживачів з 1 травня 2019 року. Відповідно до проектів додаткових угод, надісланих НАК «Нафтогаз України» на адресу постачальників зі спеціальними обов’язками, оптова ціна газу, за якою «Нафтогаз» здійснює продаж газу для потреб побутових споживачів з 1 травня 2019 року становитиме 5990 грн за 1000 куб. м при цьому кінцева вартість газу мала б становити 8247 грн за  1000 куб. м. Крім того, зазначені додаткові угоди також врегульовують питання оптової ціни для потреб побутових споживачів на червень 2019 року, яка становитиме 6299 грн за 1000 куб. м, а отже, кінцева ціна газу мала б становити 8627,01 грн за 1 000 куб. м.

Детально про кінцеву вартість природного газу для потреб побутових споживачів, у розрізі територій ліцензованої діяльності з розподілу газу та деталізацією кожного компонента вартості газу, можна ознайомитися за посиланнями: вартість природного газу у травні 2019 року, червні 2019 року.

Нагадаємо: «Нафтогаз України» підвищив ціну на природний газ для населення на 4,6% або на 380 грн до 8 627 грн /1000 куб. м (з ПДВ) на червень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті