«Укртрансгаз» запустив третій газоперекачувальний агрегат на КС «Гребінківська» газопроводу «Прогрес»

«Укртрансгаз» запустив третій газоперекачувальний агрегат на КС «Гребінківська» газопроводу «Прогрес»

КС «Гребінківська» є одним з вузлів, через який транспортується газ для України і Європи

«Укртрансгаз» запустив третій газоперекачувальний агрегат на КС «Гребінківська» газопроводу «Прогрес»
КС «Гребінківська»
Фото: UTG

Оператор газотранспортної системи (ГТС) «Укртрансгаз» запустив в роботу третій із трьох запланованих до оновлення газоперекачувальних агрегатів компресорної станції «Гребінківська» і завершив її модернізацію, йдеться у повідомленні на сайті УТГ.

«Надалі об’єкт функціонуватиме у штатному режимі роботи: три модернізовані газоперекачувальні агрегати працюватимуть для транспортування газу, а четвертий – виконуватиме резервну роль», – пояснює прес-служба УТГ.

Як зазначається, для ГТС України стабільна робота КС «Гребінківська» газопроводу «Прогрес» має стратегічне значення, оскільки через неї транспортується блакитне паливо для споживачів України і Європи.

Загальний обсяг газу, який проходить магістральними газопроводами «Уренгой – Помари – Ужгород», «Прогрес» та «Єлець – Курськ – Київ» через КС «Гребінківська», у 2018 році склав 38,5 млрд куб. м газу, а у 2019 році станом на 1 травня – 14 млрд куб. м газу.

Для порівняння обсягів – через всю ГТС України у 2018 році українським споживачам було протранспортовано 28,6 млрд куб. м газу, а транзитом із РФ до країн ЄС – 86,8 млрд куб. м газу.

Як нагадують у компанії, у серпні 2017 року «Укртрансгаз» за допомогою системи публічних електронних торгів «Prozorro» закупив газотурбінні двигуни виробництва ДП «НВКГ «Зоря» – «Машпроект» для модернізації КС «Гребінківська» на 271,5 млн грн, у червні 2018 року – закупив у ДП послуги з ремонту технологічного обладнання для КС на 92,7 млн грн.

У грудні 2018 року в промислову експлуатацію після модернізації був прийнятий перший із трьох запланованих газоперекачувальних агрегатів, у березні 2019 –другий.

Нагадаємо: у перший день травня в Україну було імпортовано 46,84 млн куб м газу з країн ЄС, що є найвищим показником починаючи з 24 листопада 2017 року. Основними імпортерами стали Словаччина, Угорщина, Польща.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті