Захворіло у світі
11,694,766
Померло у світі
540,157
Вилікувалось у світі
6,353,451
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Росія сьогодні скликає Радбез ООН щодо українського закону про мову

Росія сьогодні скликає Радбез ООН щодо українського закону про мову

Ініціатива сусідньої держави здивувала не лише українців

Росія сьогодні скликає Радбез ООН щодо українського закону про мову
фото DR

Делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Засідання відбудеться в понеділок 20 травня. Про це повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко у Facebook.

«Засідання Радбезу ООН щодо українського мовного закону відбудеться у понеділок, 20 травня, о 22:00 год. за київським часом», – уточнив він.

На його думку, подібна ініціатива є абсурдною, оскільки згаданий мовний закон стосується лише внутрішньої української політики.

«Функціонування української мови в Україні ніяким чином не загрожує міжнародному миру і безпеці, підтримання яких є завданням Радбезу ООН. Цей закон – наше внутрішнє питання, яке в Кремлі намагаються політизувати», – зазначив Ніколенко.

Черговий акт абсурду Сьогодні стало відомо, що делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН з...

Опубліковано Oleg Nikolenko Пʼятниця, 17 травня 2019 р.

Міністр МЗС України Павло Клімкін прокоментував дії Росії щодо скликання Радбезу ООН: «З російською мовою у нас немає жодних проблем. Проблеми з тими у Росії, хто не хоче бачити незалежної соборної України та української політичної нації», – зазначив міністр.

Він наголосив, що Кремль свідомо маніпулює поняттями «етнічний росіянин» і «російськомовна людина», ставлячи між ними знак рівності й присвоюючи собі право захищати їх навіть зброєю.

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко підписав закон № 5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті