Захворіло у світі
12,745,734
Померло у світі
565,782
Вилікувалось у світі
7,026,011
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Філіппіни змушують Канаду забрати з країни тонни свого сміття

Філіппіни змушують Канаду забрати з країни тонни свого сміття

Канада дала згоду вивезти сміття до червня

Філіппіни змушують Канаду забрати з країни тонни свого сміття
Facebook @TheThinkingPinoy

Президент Філіппін Родріго Дутерте наказав вислати назад в Канаду тонни сміття, і в разі, якщо країна відмовиться його приймати, – просто залишити в канадських територіальних водах за 22 км до берега, пише ВВС.

Сміття вже кілька років викликає між двома країнами дипломатичні суперечки. Контейнери зі сміттям, які було направлено з Канади в острівну країни, мали містити лише пластикові пляшки на переробку. Однак при його огляді зʼясувалося, що серед сміття – папір, підгузники та інші побутові відходи.

«Очевидно, що Канада не сприймає ні цю проблему, ні нашу країну всерйоз», – прокоментував ситуацію прес-секретар президента Сальвадор Панело. Раніше Дутерте заявляв, що канадці «перетворюють його країну на смітник».

Раніше Оттава погодилася забрати сміття назад, але реальних дій так і не послідувало. 15 травня закінчився крайній термін, коли канадська сторона мала зробити це. 16 травня стало відомо, що Філіппіни вирішили відкликати свого посла і консулів з Канади.

«В результаті цієї образливої затримки президент доручив відповідним департаментам шукати приватну судноплавну компанію, яка поверне сміття Канади в її юрисдикцію», – заявив Панело.

«Якщо Канада не прийме сміття, ми залишимо його в територіальних водах або за 12 морських миль від лінії будь-якого з берегів їхньої країни», – пообіцяв представник президента.

На погрози дією Канада відреагувала швидше. Оттава погодилася вивезти з території Філіппін 69 контейнерів зі сміттям. Міністр з охорони навколишнього середовища Кетрін Маккенні заявила, уряд вже підписав контракт з компанією Bolloré Logistics Canada: вона забере відходи до кінця червня. Всі витрати на підготовку вантажу, його транспортування і утилізацію Оттава бере на себе. Як повідомляється на сайті держзакупівель Канади, їй це обійдеться в 1,14 млн канадських доларів ($850 тисяч).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті