Україна піднялась у рейтингу конкурентоздатності національних економік
За версією швейцарської бізнес-школи IMD, Україна покращила свої позиції на п’ять сходинок

Швейцарська бізнес школа IMD опублікувала щорічний рейтинг конкурентоздатності національних економік, в якому Україна піднялась на п’ять сходинок і посіла 54 місце із загальних 63.

Рейтинг очолив Сінгапур, який «посунув» з першого місця США та тлі економічної невизначеності, яка й вплинула на результат країни.
Підйом Сінгапуру був обумовлений його розвинутою технологічною інфраструктурою, наявністю кваліфікованої робочої сили, сприятливими імміграційними законами та ефективними способами створення нових підприємств.
Гонконг утримався на другій позиції завдяки сприятливій податковій та діловій політиці та доступу до фінансування бізнесу.
Згідно з даними рейтингу, початкова хвиля довіра до політики Дональда Трампа в США, схоже, зникла. Незважаючи на те, що глобальні темпи росту рівня інфраструктури та економічних показників все ще перебувають на високому рівні, на конкурентоздатність найбільшої економіки світу вплинули більш високі ціни на паливо, слабший експорт високотехнологічних товарів та коливання курсу долара.

Економісти вважають, що конкурентоздатність має життєво важливе значення для довгострокового здоров’я економіки країни, оскільки вона дає підприємствам можливість досягти стійкого зростання, створити робочі місця і, врешті-решт, підвищити добробут громадян.
Світовий рейтинг конкурентоздатності IMD, створений в 1989 році, включає 235 показників для кожної з 63 країн, які до нього входять. Під час укладання рейтингу враховується широкий спектр «жорстких» статистичних даних, таких як безробіття, ВВП та держвитрати на освіту та охорону здоров’я, а також «м’які», які охоплюють такі теми, як соціальна згуртованість, глобалізація та корупція.
Ця інформація ділиться на чотири категорії – економічні показники, інфраструктура, ефективність влади та ефективність бізнесу – щоб отримати вирішальну оцінку для кожної країни. Єдиного універсального рішення для забезпечення конкурентоздатності не існує, але країни з кращими показниками прагнуть отримати гарні оцінки з усіх чотирьох категорій.
Швейцарія піднялась на 4-е місце з 5-го завдяки економічному зростанню, стабільності швейцарського франку та якісній інфраструктурі. Більш високі прибутку від торгівлі допомогли піднятися виробникам нафти та газу, як наприклад Саудівська Аравія, як перейшла на 13-е місце з 26-го, і Катар, який вперше з 2013 року увійшов в топ-10. ОАЕ, які ще в 2016 року були на 15-у місці, цього року увійшли до п’ятірки кращих. Наразі ОАЕ займають перше місце у світі за ефективністю бізнесу, випереджаючи інші економіки в таких галузях, як продуктивність, цифрова трансформація та підприємництво.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].