Ноутбук, заражений шістьма найнебезпечнішими вірусами у світі, продали за понад $1 млн
Створення проекту обійшлося в $10 000

Вживаний Samsung NC10 коштує менш ніж $200. Але такий ноутбук із шістьма найнебезпечнішими комп’ютерними вірусами у світі, як виявилося, коштує понад $1 млн. Про це повідомляє Gizmodo.
Китайський інтернет-художник Гуо О Донг організував аукціон для продажу свого проекту, якій він назвав Persistence of Chaos («Постійність хаосу»). Це ноутбук, заражений шістьма найнебезпечнішими вірусами у світі: WannaCry, ILOVEYOU, MyDoom, SoBig, DarkTequila и BlackEnergy. За його оцінкою, загальна економічна шкода, завдана ними, становить $95 млрд.
Видання зазначає, що поки комп’ютер залишається від’єднаним від інтернету, «коктейль цифрових жахів», які він містить, поширюватися не зможе.
«Ви, як покупець, маєте розуміти, що ця робота є потенційною загрозою для безпеки, – йдеться в повідомленні на сайті художника. – Надсилаючи свою ставку, ви погоджуєтесь і визнаєте, що купуєте цю роботу як витвір мистецтва або з академічних причин і не маєте наміру розповсюджувати будь-які шкідливі програми».
Сам Гуо О Донг назвав свій ноутбук «своєрідним бестиарієм – каталогом історичних загроз».
Художник пояснив, що хотів створити фізичне представлення найгірших кіберзагроз.
«У нас є уявлення, що речі, які відбуваються в комп’ютерах, насправді не можуть вплинути на нас, але це абсурд, – зазначив він. – Віруси – це зброя, яка впливає на електричні мережі або громадську інфраструктуру, вони можуть завдати прямої шкоди».
Створення проекту обійшлося творцеві у $10 000.
Видання наголошує, що покупець наразі залишається невідомим, але ціна, яку він готовий заплатити, вражає.
Віруси на ноутбуці Гуо О Донга:
- WannaCry - вірус-вимагач, який атакував десятки тисяч пристроїв по всьому світу 2017 року. У створенні вірусу підозрювали хакерів із Північної Кореї;
- ILOVEYOU – вірус, який поширився електронною поштою 2000 року. Вважається одним із найбільш руйнівних вірусів в історії;
- MyDoom – вірус, який вразив безліч пристроїв 2004 року;
- SoBig – у 2003 році ЗМІ називали цей вірус рекордсменом за швидкістю поширення;
- DarkTequila – вірус, що крав банківські облікові дані 2018 року, поширювався в Латинській Америці;
- BlackEnergy – троян, який, імовірно, використовували для злому української енергосистеми.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].