Вихід з українського ринку німецької HeidelbergCement ймовірно пов'язаний з корупцією (ВІДЕО)
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Вихід з українського ринку німецької HeidelbergCement ймовірно пов'язаний з корупцією (ВІДЕО)

Таке припущення висловив гендиректор Concorde Capital Ігор Мазепа, який викупив активи компанії разом з партнерами

Вихід з українського ринку німецької HeidelbergCement ймовірно пов'язаний з корупцією (ВІДЕО)
Ігор Мазепа
Фото: Facebook/igor.mazepa

Німецька компанія HeidelbergCement – один з найбільших в світі виробників будівельних матеріалів – продала українські цементні заводи через корупцію, передає «Новое время».

Таке припущення гендиректор Concorde Capital Ігор Мазепа, який купив активи разом з партнерами, висловив в інтерв'ю проекту KRYM.

Він зазначив, що одна з особливостей будівельної індустрії – велика капіталомісткість. Щоб побудувати новий завод будь-якої потужності з нуля, потрібно витратити не менше 200 млн євро. За словами Мазепи, іноземні компанії, які зайшли в Україну ще на початку 2000-х років, коли обсяг ринку був в два рази менше, зараз «просто біжать через корупцію».

«Тому що прийшов якийсь сраний смердючий інспектор, попросив хабар за те, щоб продовжити ліцензію на кар'єр. Йому ввічливо відмовили, кажуть: «Ти чо, ми взагалі по-німецьки розмовляємо і взагалі не розуміємо, про що ти». Ну ні так ні. Розвернувся і пішов. Компанія не отримала продовження цієї ліцензії і, замість того щоб заробляти 15 млн євро EBITDA на рік, вони втрачають 15 млн євро EBITDA на рік», – розповів Мазепа. Він додав, що ліцензію вдалося повернути ще до закриття угоди: «Інспектор отримав по руках . Ми це зробили публічно. З'явилося ще два-три таких інспектора, які теж отримали по руках. Ми відкрита компанія і не соромимося про це говорити».

За його словами, для HeidelbergCement «було принципово важливо закрити цю угоду до кінця року». «Я був, я так розумію, одним з небагатьох, хто міг дозволити взяти на себе цей ризик і заплатити ... Я вклав свої гроші і ще подзвонив одному своєму другу», – додав гендиректор Concorde Capital. Назвати точну суму угоди він відмовився:

«Поки не можу сказати. Це десятки мільйонів євро. Я думаю, що така компанія може і повинна коштувати сотні мільйонів євро». Як наголосили в Concorde Capital, Мазепа не озвучує позицію групи HeidelbergCement щодо причин їх виходу з України, а озвучує тільки своє особисте припущення щодо виходу інвесторів з України.

Нагадаємо, в Україну німецька компанія HeidelbergCement зайшла в 2001 році. У ПрАТ «ХайдельбергЦемент Україна» (Дніпро) є три цементних заводу в Україні, але один з них знаходиться на окупованій території. Також у його дочірнього ТОВ був завод з виробництва бетону в Луганську. Згідно з офіційною звітністю компанії, в 2013 році її активи справили 2,35 млн тонн цементу. За підсумками 2017 року випуск зменшився більш ніж на 35%, до 1,5 млн тонн. Незважаючи на все ще більшу частку на українському ринку, в головній компанії прийняли рішення про вихід з нього. Покупцем виступила компанія Overin Limited, яку пов'язували з Concorde Capital. У травні Мазепа підтвердив покупку 99,8% акцій ПрАТ «ХайдельбергЦемент Україна». У Concorde Capital повідомили, що партнерами виступили віце-президент ПАТ «Концерн «Галнафтогаз» Василь Даниляк, а також бізнесмени Іван Шестак та Ігор Завіновскій. У яких частках вони володіють компанією – не розкривається.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію