Через нові мита Трампа проти Мексики постраждають хіпстери і фермери – Bloomberg

Через нові мита Трампа проти Мексики постраждають хіпстери і фермери – Bloomberg

Переважно підвищення мит вдарить по сільськогосподарській продукції

Через нові мита Трампа проти Мексики постраждають хіпстери і фермери – Bloomberg
фото pixabay.com

Через нові митні збори, які президент США Дональд Трамп готується накласти практично на весь імпорт з Мексики, постраждають в першу чергу прихильники здорового харчування, яких багато серед «мілленіалів», пише Bloomberg, на який посилається The Bell.

Справа в тому, що більшість овочів та фруктів у США ввозять з Мексики – зокрема, це авокадо, свіжі ягоди і спаржа. На тлі постійних погроз Трампа перекрити кордон з південним сусідом авокадо за останні два місяці вже подорожчало вдвічі, і через нові мита ймовірно зросте в ціні ще більше.

Цікаво, що ініціатива Трампа ввести мита проти мексиканських товарів ударить по його ж електорату в особі фермерів Кукурудзяного пояса США. Мексика – найбільший імпортер американської кукурудзи ($2,8 млрд в минулому с/г році), а також великий імпортер свинини і сухого молока, наголошує агентство.

Мексика – другий після Китаю торговий партнер США і може стати першим через торгову війну з Піднебесною. А за експортом с/г продукції в США Мексика є лідером – $26 млрд на рік.

Сумарний експорт Мексики в США близько $350 млрд, або 30% ВВП країни. Мито в 5% означає втрату не менше $15 млрд.

Нагадаємо, Трамп в п'ятницю несподівано оголосив, що з 10 червня введе мито в 5% на весь мексиканський імпорт і буде збільшувати їх до 25%, поки з території Мексики не припиниться приплив нелегальних мігрантів.

В Вашингтон терміново вилетіла мексиканська делегація на чолі з міністром закордонних справ. Президент Мексики Лопес Обрадор відповів Трампу, що соціальні проблеми не вирішуються заборонами і шантажем, але обіцяв поки що не вживати заходів у відповідь.

Після заяви Трампа світові ринки похитнулися. Мексиканський песо впав на 3%, мексиканські індекси – на 4%, Dow Jones Industrial Average – більше ніж на 300 пунктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті