Захворіло у світі
11,662,574
Померло у світі
539,058
Вилікувалось у світі
6,336,732
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
У Росії вступила в дію заборона на експорт нафти і нафтопродуктів в Україну

У Росії вступила в дію заборона на експорт нафти і нафтопродуктів в Україну

Українська сторона відреагувала спокійно на введені санкції

У Росії вступила в дію заборона на експорт нафти і нафтопродуктів в Україну
Фото: УНІАН

Сьогодні, 1 червня, в Росії набула чинності заборона на поставки нафти і нафтопродуктів в Україну. Про це пише Дзеркало тижня.

Ситуацію прокоментував секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Данилюк. За його словами, заборона Росії на поставки нафти і нафтопродуктів може створити Україні проблеми. Про це він заявив на брифінгу після наради в РНБО.

«Є проблеми, які створюють нам насправді найбільший ризик – це проблема втрати транзиту газу через територію України з 1 січня 2020 року. Є проблеми, пов'язані з діями РФ щодо обмеження, які будуть впроваджені з 2 червня, і будуть стосуватися обмежень щодо постачання дизеля, масел і заборони на постачання нафти», – сказав Данилюк.

Він розповів, що, наприклад, близько 40% дизельного палива йде в Україну з Росії.

«Це істотно, і в очікуванні цих обмежувальних заходів саме бізнес повинен був думати, як диверсифікувати поставки. І це, насправді, відбувається», – додав він.

При цьому секретар РНБО не виключив, що буде просто змінено постачальника, і не буде реального обмеження поставок з РФ. Але, за його словами, країна повинна бути готова до заборони.

Нагадаємо, Росія встановила заборону на експорт в Україну нафти і нафтопродуктів 18 квітня. Санкції передбачають, що з 1 червня постачання нафтопродуктів з РФ в Україну будуть здійснювати за окремим дозволом.

За даними російських ЗМІ, введена заборона на експорт нафти і нафтопродуктів в Україну, а також на ввезення в Росію товарів українського машинобудування, легкої промисловості та металообробки. Під експортну заборону потрапили сира нафта, масла, вазелін і нафтовий кокс, бітумні і асфальтові суміші та інші вироби з нафтопродуктів.

Раніше Mind писав, що санкції РФ вплинуть на 15% українського імпорту мастил.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті