Siemens, General Electric і Philips підозрюють у дачі хабарів китайським чиновникам
Комісія США з цінних паперів і бірж розпочала розслідування

Комісія США з цінних паперів і бірж (SEC) веде розслідування відносно компаній Siemens, General Electric і Philips з приводу можливої дачі хабарів китайським чиновникам за допомогою місцевих посередників для продажу медичного обладнання. Про це повідомляє Reuters.
Окрім розслідування ведення бізнесу компаніями в Китаї, SEC також проводить слідчі дії щодо їх продажів в Бразилії. Таким чином регулятор намагається подолати ймовірну корупцію під час продажів дороговартісного медичного обладнання у світі, розповіли джерела видання.
SEC від коментарів відмовилась. Siemens, General Electric і Philips усі обвинувачення відкинули та сказали,що не знають про розслідування щодо їхніх операцій в КНР.
Видання нагадує, що раніше SEC спільно з Мін’юстом США та ФБР розпочали розслідування щодо Siemens, GE і Philips, а також Johnson & Johnson – за обвинуваченням у хабарництві за укладення контрактів в Бразилії.
Відповідно до федерального закону США під назвою «Закон про корупцію за кордоном» (FCPA) від 1977 американцям, американським компаніям або іноземним компаніям, які мають цінні папери у США, заборонено платити іноземним чиновникам за «перемогу в бізнесі». У випадку якщо їх визнають винними, SEC їх може оштрафувати.
Міністерство торгівлі США оцінило ринок медобладнання в Китаї в 2017 році у $58,63 млрд, а в Бразилії – в $10,8 млрд. Як зазначають джерела видання, на обох ринках компанії отримували вигоду не тільки від самого продажу обладнання, а й від плати за його обслуговування протягом 10-15 років, оновлення ПЗ та запчастин.
Китайська національна комісія з охорони здоров’я та планування сім’ї та Китайське управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів, які регулюють усю систему охорони здоров’я в КНР, від коментарів відмовились.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].