Світовий банк погіршив прогноз росту світового ВВП у 2019 році

Світовий банк погіршив прогноз росту світового ВВП у 2019 році

СБ прогнозує зростання світової економіки за підсумками 2019 року на рівні 2,6%

Світовий банк погіршив прогноз росту світового ВВП у 2019 році
фото www.flickr.com/photos/eggpost/4166832317

Світовий банк (СБ) прогнозує зростання світової економіки за підсумками 2019 року на рівні 2,6%. Про це йдеться в червневому огляді «Глобальні економічні перспективи» (Global Economic Prospects), передає Інтерфакс-Україна.

Отже, оцінка була погіршена з 2,9%, спрогнозованих у січні.

2020 року СБ прогнозує глобальний економічний підйом на 2,7% проти раніше прогнозованих 2,8%. Оцінка на 2021 рік залишена на рівні 2,8%.

Темпи зростання економік країн із ринком, що формується (emerging markets), і країн, що розвиваються (developing economies), наступного року, як очікується, стабілізуються, оскільки період фінансових проблем у деяких країнах залишиться позаду, проте економічна динаміка залишається млявою, зазначається в повідомленні.

Перспективи економічного зростання в країнах із ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, обмежуються млявою інвестиційною активністю, і ризик погіршення показників є більш вагомим. Як зазначає СБ, до числа цих факторів ризику відносяться зростання торгових бар'єрів, відновлення фінансових потрясінь, а також більш різкий, ніж очікувалося, спад в економіці низки великих країн. Негативно впливають на прогнози і структурні проблеми, які ведуть до помилкових інвестиційних рішень або дестимулюють інвестиції.

«Підвищення темпів економічного зростання – найважливіша умова скорочення масштабів бідності та поліпшення умов життя, – зазначає президент групи СБ Девід Малпасс. – Наразі економічна динаміка залишається млявою, а підвищений рівень заборгованості в країнах, що розвиваються, і слабке зростання інвестицій у їх економіку не дозволяють державам реалізувати свій потенціал. Країнам необхідно здійснювати істотні структурні реформи, що забезпечують поліпшення ділового клімату та залучення інвестицій. Їм також необхідно включити в число своїх першочергових завдань вдосконалення управління заборгованістю і підвищення прозорості, щоб нові запозичення сприяли зростанню економіки і інвестицій».

Очікується, що в групі країн з розвиненою економікою, особливо в єврозоні, економічне зростання 2019 року сповільниться внаслідок скорочення експорту та інвестицій. Темпи зростання економіки США цього року, за прогнозами, трохи знизяться – до 2,5%, а 2020 року сповільняться до 1,7%. В єврозоні підвищення ВВП, як очікується, буде коливатися в 2020–2021 роках біля позначки 1,4%: слабкість торгівлі і внутрішнього попиту негативно позначаться на економічній активності, незважаючи на її підтримку засобами грошово-кредитної політики.

У державах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, темпи економічного зростання, за оцінкою СБ, 2019 року перебуватимуть на найнижчому рівні за чотири роки – 4%, а 2020 року зміцніють до 4,6%. У цей час економіка низки держав долає наслідки фінансових потрясінь і політичної невизначеності. Очікується, що негативний вплив цих факторів зійде нанівець, а збільшення світової торгівлі (яке 2019 року, як очікується, буде найслабкішим за десятиліття) у певній мірі відновиться.

Світовий банк погіршив прогнози збільшення обсягів світової торгівлі на найближчий час: поточного року до 2,6% з 3,6%, наступного року – до 3,1% з 3,5%, 2020 року – до 3,2% з 3,4%.

Нафта, за оцінками аналітиків СБ, у 2019 році може подешевшати на 3,4%, у 2020-му – на 1,5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло