Захворіло у світі
12,910,357
Померло у світі
569,128
Вилікувалось у світі
7,116,957
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Інвестиції Scatec Solar у сонячну енергетику України складуть 250–300 млн євро

Інвестиції Scatec Solar у сонячну енергетику України складуть 250–300 млн євро

До кінця 2019 року компанія наростить свій портфель проектів у сонячній енергетиці до 400 МВт

Інвестиції Scatec Solar у сонячну енергетику України складуть 250–300 млн євро
Фото: pixabay.com

Норвезька Scatec Solar до кінця 2019 року збільшить свій портфель проектів у сонячній енергетиці України до близько 400 МВт, загальний обсяг інвестицій складе 250–300 млн євро. Про це повідомив CEO Scatec Solar Реймонд Карлсен (Raymond Carlsen) у інтерв’ю інтернет-порталу «Енергореформа».

«Цього року реалізовуватиметься як мінімум п'ять, а може й шість проектів. Зараз у нас є п'ять проектів на різних стадіях розвитку, три з яких уже будуються: це кластер проектів потужністю 47 МВт у Миколаївській області, один проект потужністю 32 МВт у Черкаській області та на початку червня стартував останній проект потужністю 148 МВт у Миколаївській області. Окрім того, ми працюємо над проектами потужністю 247 МВт, вони у процесі розробки», – розповів Карлсен.

Говорячи про перший досвід роботи в Україна CEO Scatec Solar відмітив, що робота йшла швидше, ніж очікувалося.

«Я був у Києві рік назад, через рік після наших попередніх візитів до України. Зустрічався з представниками українського уряду та інших установ та був дуже вражений їхнім рівнем усвідомленості та залученості», – відмітив він.

Вдосконалення деяких важливих пунктів угоди про придбання електроенергії (PPA – power purchase agreement), частково ініційованих Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), спростило отримання фінансування для інвесторів «зеленої» енергетики, що також активізувало роботу Scatec Solar в Україні.

До того ж компанія змогла найняти дуже кваліфікованих спеціалістів в Україні та має намір залучати своїх спеціалістів для зарубіжних проектів, додав інвестор.

Карлсен повідомив, що після реалізації свого перспективного плану стосовно «зеленого» тарифу компанія планує продовжити роботу в Україні за системою «зелених» аукціонів.

«Ми хотіли б брати участь в аукціонах в Україні, що очікуються у 2020 році, у відповідності з прийнятим законом про аукціони, якщо його буде реалізовано та якщо це вплине на ринкові ціни», – сказав топ-менеджер.

Scatec Solar також брала участь в аукціонах в багатьох країнах світу, додав її керівник. За його словами, у Південній Африці учасникам торгів пред’являють достатньо високі вимоги – потрібно підготувати усі документи (дозволи та фінансування).

«Водночас, як ми бачили на інших ринках, існують значні ризики, коли вимоги, що висуваються до учасників торгів, не такі жорсткі. У багатьох випадках компанії пропонують дуже низькі тарифні ставки, але пізніше вони не можуть фінансувати проекти на цьому рівні тарифів, і тоді механізм існування аукціонів припиняє діяти, тому що він не досягає бажаної цілі. Таким чином, Україна дуже залежить від надійності критеріїв відбору, які встановлює держава. Існує ризик, що у вас будуть дуже привабливі пропозиції, але станції не будуватимуться», – підкреслив Карлсен.

Раніше повідомлялося, що норвезька Scatec Solar побудує СЕС в Україні за 124 млн євро. Електростанція буде побудована у Миколаївській області. Також компанія збудує СЕС на Черкащині. Загальна вартість проекту 56,2 млн євро, 19,7 млн євро кредиту надасть ЄБРР.

Нагадаємо: Scatec Solar заснувала й придбала майже десяток компаній в Україні у 2018 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті