Інвестиції Scatec Solar у сонячну енергетику України складуть 250–300 млн євро
До кінця 2019 року компанія наростить свій портфель проектів у сонячній енергетиці до 400 МВт

Норвезька Scatec Solar до кінця 2019 року збільшить свій портфель проектів у сонячній енергетиці України до близько 400 МВт, загальний обсяг інвестицій складе 250–300 млн євро. Про це повідомив CEO Scatec Solar Реймонд Карлсен (Raymond Carlsen) у інтерв’ю інтернет-порталу «Енергореформа».
«Цього року реалізовуватиметься як мінімум п'ять, а може й шість проектів. Зараз у нас є п'ять проектів на різних стадіях розвитку, три з яких уже будуються: це кластер проектів потужністю 47 МВт у Миколаївській області, один проект потужністю 32 МВт у Черкаській області та на початку червня стартував останній проект потужністю 148 МВт у Миколаївській області. Окрім того, ми працюємо над проектами потужністю 247 МВт, вони у процесі розробки», – розповів Карлсен.
Говорячи про перший досвід роботи в Україна CEO Scatec Solar відмітив, що робота йшла швидше, ніж очікувалося.
«Я був у Києві рік назад, через рік після наших попередніх візитів до України. Зустрічався з представниками українського уряду та інших установ та був дуже вражений їхнім рівнем усвідомленості та залученості», – відмітив він.
Вдосконалення деяких важливих пунктів угоди про придбання електроенергії (PPA – power purchase agreement), частково ініційованих Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), спростило отримання фінансування для інвесторів «зеленої» енергетики, що також активізувало роботу Scatec Solar в Україні.
До того ж компанія змогла найняти дуже кваліфікованих спеціалістів в Україні та має намір залучати своїх спеціалістів для зарубіжних проектів, додав інвестор.
Карлсен повідомив, що після реалізації свого перспективного плану стосовно «зеленого» тарифу компанія планує продовжити роботу в Україні за системою «зелених» аукціонів.
«Ми хотіли б брати участь в аукціонах в Україні, що очікуються у 2020 році, у відповідності з прийнятим законом про аукціони, якщо його буде реалізовано та якщо це вплине на ринкові ціни», – сказав топ-менеджер.
Scatec Solar також брала участь в аукціонах в багатьох країнах світу, додав її керівник. За його словами, у Південній Африці учасникам торгів пред’являють достатньо високі вимоги – потрібно підготувати усі документи (дозволи та фінансування).
«Водночас, як ми бачили на інших ринках, існують значні ризики, коли вимоги, що висуваються до учасників торгів, не такі жорсткі. У багатьох випадках компанії пропонують дуже низькі тарифні ставки, але пізніше вони не можуть фінансувати проекти на цьому рівні тарифів, і тоді механізм існування аукціонів припиняє діяти, тому що він не досягає бажаної цілі. Таким чином, Україна дуже залежить від надійності критеріїв відбору, які встановлює держава. Існує ризик, що у вас будуть дуже привабливі пропозиції, але станції не будуватимуться», – підкреслив Карлсен.
Раніше повідомлялося, що норвезька Scatec Solar побудує СЕС в Україні за 124 млн євро. Електростанція буде побудована у Миколаївській області. Також компанія збудує СЕС на Черкащині. Загальна вартість проекту 56,2 млн євро, 19,7 млн євро кредиту надасть ЄБРР.
Нагадаємо: Scatec Solar заснувала й придбала майже десяток компаній в Україні у 2018 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].