«Нафтогаз» озвучив свою умову переговорів із «Газпромом» – виключно тристоронній формат
Коболєв підозрює, що в пропозиції «Газпрому» знизити ціну на газ для України є неприйнятні умови

Глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв висловив занепокоєння з приводу готовності «Газпрому» нібито знизити ціну на газ для України, оскільки в такому разі можуть бути наявні неприйнятні умови. Про це він написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
Тому Коболєв наполягає на тристоронньому форматі переговорів за участю представників Євросоюзу.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Ми завжди готові до переговорів, але виключно в тристоронньому форматі, будь-які нові контракти повинні укладатися на основі європейських норм і з повагою до рішень міжнародних арбітражів», – написав він.
Коболєв нагадав, що Стокгольмський арбітраж переглянув контракт «Газпрома» і «Нафтгаза» на поставку газу, визнавши низку його умов дискримінаційними і зобов'язавши росіян продавати Україні газ в першому кварталі цього року за $300 за тисячу куб м, в другому – за $221, але робити це «Газпром» «чомусь» відмовляється.
Глава НАК додав, що натомість українська компанія купує газ в Європі істотно дешевше: в першому кварталі – по $259, у другому кварталі – по $212, ціна в липні – $178.
В «Нафтогазі» зазначили, що зараз складно оцінювати пропозицію «Газпрому», оскільки неясно, яку саме суму він пропонує знизити на 25% і на яких умовах. Але, так чи інакше, пропозиція «Газпрому» виглядає куди менш привабливою, ніж ціни, доступні для України на європейському ринку.
«За яких умов «Газпром», який не хоче постачати Україні газ навіть за дуже вигідною для нього ціною, піде на радикальне зниження? Прощення боргу «Газпрома» «Нафтогазу», відмовитися від будь-яких арбітражів, незастосування європейських правил в газовій сфері? Такий сценарій насправді означав би для Росії додаткові мільярдні прибутки, а для України – втрати і повернення в повну залежність від Кремля», – вважає Коболєв.
Раніше Mind писав, що Україна та США зацікавлені в постачанні в Україну американського газу, посилаючись на заяву Коболєва.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.