Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Коболєв: Україна та США зацікавлені у постачанні в Україну американського газу

Коболєв: Україна та США зацікавлені у постачанні в Україну американського газу

За словами Коболєва, з обох боків є зацікавленість

Коболєв: Україна та США зацікавлені у постачанні в Україну американського газу
Андрій Коболєв
Фото; УНІАН

Україна може домовитись зі Сполученими Штатами Америки про закупівлю американського газу. Про в інтерв’ю виданню «Голос Америки» заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».

«Ми ведемо перемовини з цього приводу, – сказав Коболєв у відповідь на питання про можливості отримання газу зі США, – і я мушу сказати, що цього разу ми підійшли до цього питання дуже близько. Це ще не остаточне рішення, але зацікавленість з обох боків є. Я сподіваюся, що найближчим часом ця зацікавленість трансформується в конкретні потоки газу», – сказав Коболєв.

Втілення кремлівського проекту «Північний потік 2» зараз переживає затримки. Хоча це і сповільнює плани Росії, однак президент Росії Володимир Путін готовий зробити все, щоб перервати транзит через Україну, вважає Коболєв.

«З одного боку це полегшує, – сказав очільник «Нафтогазу» у відповідь на питання про затримки у втіленні «Північного потоку 2». – Це дає нам певний важіль на «Газпром». З іншого боку я розумію, що «Газпром» керується не комерційними інтересами, а пан Путін буде робити все можливе, щоб знову ж таки шляхом кризової ситуації просунути свій інтерес. Я не думаю, що відсутність «Північного Потоку» зупинить російську сторону від повного переривання транзиту газу територією України і ми чуємо про цей сценарій не тільки з російської сторони. Ми знаємо, що і з Європи надходить багато сигналів і є багато ознак на ринку, що росіяни готуються до такого сценарію».

Коболєв підкреслив, що сподівається на підтримку США в переговорах з Росією, а також у питанні втілення «Північного потоку 2». «Я думаю що підтримка України в проходженні наступної зими, забезпечення достатності обсягів газу, забезпечення прозорого переговорного процесу з російськими колегами, скажімо так, є пріоритетним завданням», – зазначив чиновник, додавши: «Другим не менш важливим є врегулювання питання навколо «Північного Потоку» шляхом адекватного, повного застосування європейського законодавства, а не так як пропонує Німеччина».

Він висловив вдячність США за підтримку у згаданих питаннях, додавши: Ми дуже вдячні і я не перебільшу якщо скажу що «Нафтогаз» би не досяг більшість того, що ми досягли за останні 5 років, якби не підтримка американських партнерів. Я сподіваюсь що вона буде продовжуватись на майбутнє», – наголосив Коболєв.

Коболєв також наголосив, що Росія прагне влаштувати нову газову кризу в Україні.

Більше про те, як змінюється європейська політика щодо газу, чому Данії та Польщі вигідно максимально відтермінувати запуск «Північного потоку – 2» та наскільки ЄС враховує інтереси України, читайте в матеріалі Mind «Битки, яблука, труба: чим корисний польський досвід «спілкування» з російським газом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті