Коболєв: Україна та США зацікавлені у постачанні в Україну американського газу
За словами Коболєва, з обох боків є зацікавленість

Україна може домовитись зі Сполученими Штатами Америки про закупівлю американського газу. Про в інтерв’ю виданню «Голос Америки» заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».
«Ми ведемо перемовини з цього приводу, – сказав Коболєв у відповідь на питання про можливості отримання газу зі США, – і я мушу сказати, що цього разу ми підійшли до цього питання дуже близько. Це ще не остаточне рішення, але зацікавленість з обох боків є. Я сподіваюся, що найближчим часом ця зацікавленість трансформується в конкретні потоки газу», – сказав Коболєв.
Втілення кремлівського проекту «Північний потік 2» зараз переживає затримки. Хоча це і сповільнює плани Росії, однак президент Росії Володимир Путін готовий зробити все, щоб перервати транзит через Україну, вважає Коболєв.
«З одного боку це полегшує, – сказав очільник «Нафтогазу» у відповідь на питання про затримки у втіленні «Північного потоку 2». – Це дає нам певний важіль на «Газпром». З іншого боку я розумію, що «Газпром» керується не комерційними інтересами, а пан Путін буде робити все можливе, щоб знову ж таки шляхом кризової ситуації просунути свій інтерес. Я не думаю, що відсутність «Північного Потоку» зупинить російську сторону від повного переривання транзиту газу територією України і ми чуємо про цей сценарій не тільки з російської сторони. Ми знаємо, що і з Європи надходить багато сигналів і є багато ознак на ринку, що росіяни готуються до такого сценарію».
Коболєв підкреслив, що сподівається на підтримку США в переговорах з Росією, а також у питанні втілення «Північного потоку 2». «Я думаю що підтримка України в проходженні наступної зими, забезпечення достатності обсягів газу, забезпечення прозорого переговорного процесу з російськими колегами, скажімо так, є пріоритетним завданням», – зазначив чиновник, додавши: «Другим не менш важливим є врегулювання питання навколо «Північного Потоку» шляхом адекватного, повного застосування європейського законодавства, а не так як пропонує Німеччина».
Він висловив вдячність США за підтримку у згаданих питаннях, додавши: Ми дуже вдячні і я не перебільшу якщо скажу що «Нафтогаз» би не досяг більшість того, що ми досягли за останні 5 років, якби не підтримка американських партнерів. Я сподіваюсь що вона буде продовжуватись на майбутнє», – наголосив Коболєв.
Коболєв також наголосив, що Росія прагне влаштувати нову газову кризу в Україні.
Більше про те, як змінюється європейська політика щодо газу, чому Данії та Польщі вигідно максимально відтермінувати запуск «Північного потоку – 2» та наскільки ЄС враховує інтереси України, читайте в матеріалі Mind «Битки, яблука, труба: чим корисний польський досвід «спілкування» з російським газом».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].