Росіяни кинулись купувати нерухомість на Кіпрі

Росіяни кинулись купувати нерухомість на Кіпрі

Причина – введення владою більш суворих умов у програмі на отримання громадянства в обмін на інвестиції

Росіяни кинулись купувати нерухомість на Кіпрі
фото pixabay.com

Анонсовані взимку більш жорсткі умови кіпрської програми надання громадянства в обмін на інвестиції призвели до сплеску інтересу серед росіян до покупки житлової нерухомості в країні на колишніх умовах. Про це повідомляє «Коммєрсант».

Попит на кіпрську нерухомість з боку клієнтів із Росії в l кварталі 2019 року зріс відразу на 40,43%, говориться в дослідженні Prian.ru. Експерт сервісу Філіп Березін пов'язує різке зростання з анонсованими в лютому та такими, що набули чинності 15 травня, поправками до програми отримання громадянства Кіпру через інвестиції в нерухомість. Базово для цього необхідно вкласти 2 млн євро. Тепер також потрібно внести по 75 000 євро до Фонду досліджень і інновацій і Кіпрську організацію земельного розвитку. Крім того, поправки зобов'язують здобувача протягом п'яти років з моменту отримання громадянства зберігати зроблені інвестиції. За словами Березіна, початково в тих інвесторів, хто розглядав участь в програмі, але «з якихось причин тягнув», були побоювання, що її взагалі буде згорнуто. І хоча нововведення виявилися косметичними, багато хто поспішив отримати паспорт ЄС на поточних умовах, пояснює він.

Найбільш популярними в росіян стали Лімасол і Пафос, слідом йдуть Ларнака, Айя-Напа й Протарас.

Видання зазначає, що пік попиту прийшовся на квітень. За даними Департаменту земель і досліджень Кіпру, в цьому місяці було зареєстровано 106 000 договорів – на 61% більше, ніж роком раніше, максимальне місячне значення з вересня 2008 року. 2017 року кіпрське громадянство шляхом інвестицій отримали 552 000 осіб. З них 23,8% – росіяни, 9,1% – британці, 8,7% – українці, випливає з даних місцевого Центробанку.

Бум на нерухомість спричинило підвищення на неї цін на Кіпрі. Так, за даними місцевого Центробанку,  у ІІІ кварталі 2018 року індекс цін на житлову нерухомість на Кіпрі зріс на 1,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У Лімасолі за той же період ціни збільшилися на 8,7%. За словами Березіна, сьогодні в місті в споруджуваних об'єктах на першій лінії вартість 1 кв. м може перевищувати 10 000 євро, що можна порівняти з кращими районами провідних міст світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті