Захворіло у світі
39,965,414
Померло у світі
1,113,307
Вилікувалось у світі
27,494,768
Захворіло в Україні
303,638
Померло в Україні
5,673
Вилікувалось в Україні
126,489
Темпи глобального потепління зростуть вдвічі через рекордний попит на електроенергію – BP

Темпи глобального потепління зростуть вдвічі через рекордний попит на електроенергію – BP

Спалювання природного газу покрило 40% зростання глобального попиту на енергію

Цей матеріал також доступний російською
Темпи глобального потепління зростуть вдвічі через рекордний попит на електроенергію – BP
фото Shutterstock

У зв’язку з рекордним попитом на електроенергію темпи глобального потепління на планеті найближчим часом зростуть вдвічі через рекордне зростання попиту на електроенергію. Про це йдеться у щорічному звіті щодо стану світової енергетики від ВР.

Зростання рекордного попиту на електроенергію обумовлено мінливими погодними умовами. Збільшилася кількість днів, які були або надзвичайно спекотними, або холодними, що збільшувало використання енергії для опалення та охолодження приміщень.
В результаті глобальні викиди CO2 в минулому році зростали третій рік поспіль, і ця тенденція, швидше за все, збережеться.

Промислові викиди вуглекислого газу в світі за рік зросли на 2% – це максимальний темп за останні 7 років. А споживання первинної енергії зростало зі швидкістю 2,9% в минулому році, майже вдвічі перевищуючи середній показник за останні 10 років в 1,5% на рік.

Зростання споживання електроенергії найбільше зросло в галузі використання природного газу – на 40% у 2018 році.

Відновлювані джерела енергії склали друге за величиною зростання споживання енергії.

На Китай, США та Індію разом припадає понад дві третини світового зростання попиту на електрику. При цьому енергоспоживання США зростало найшвидшими темпами за останні 30 років.

Нафта

У 2018 році глобальне споживання нафти зросло на 1,4 млн барелів на добу, або на 1,5%.

Китай (який споживає 680 тисяч барелів на добу) і США (500 тисяч барелів на добу) – світові лідери в зростанні попиту на нафту.

Світовий видобуток нафти виріс на 2,2 млн б/д. Майже весь чистий приріст був забезпечений США, причому зростання виробництва нафти в США стало рекордним для будь-якої країни.

Природний газ

Споживання природного газу зросло на 195 млрд куб. м, або на 5,3%. Це один з найвищих темпів зростання з 1984 року.

Зростання споживання газу був забезпечений в основному США (78 млрд куб. м), Китаю (43 млрд куб. м), Росії (23 млрд куб. м) і Ірану (16 млрд куб. м).

Вугілля

Споживання вугілля за 2018 рік зросло на 1,4%, удвічі перевищивши середній показник за 10 років.

У лідерах споживання вугілля – Індія (36 млн т) І Китай (16 млн т). Попит на вугілля в ОЕСР впав до найнижчого рівня з 1975 року. Частка вугілля у виробленні первинної енергії впала до 27,2% – найнижчий рівень за останні 15 років.

Проте в 2018 році світовий видобуток вугілля зріс на 162 млн т., або на 4,3%. Китай (82 млн т.) та Індонезія (51 млн т.) забезпечили найбільший приріст видобутку вугілля.

Зазначається, що видобуток вугілля зростає найшвидшими темпами протягом п'яти років через необхідність для країн, що розвиваються, підключити мільйони будинків до дешевого джерела електроенергії.

Відновлювана енергія

Споживання відновлюваної енергії підскочило на 15% в 2018 році порівняно з роком раніше.

Китай лідирує за виробленням відновлюваної енергії, виробляючи більше, ніж найрозвиненіші країни світу в ОЕСР, разом узяті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті