Захворіло у світі
6,185,523
Померло у світі
372,377
Вилікувалось у світі
2,648,538
Захворіло в Україні
24,012
Померло в Україні
718
Вилікувалось в Україні
9,690
Литва безкоштовно передала Україні зброю на понад 250 000 євро

Литва безкоштовно передала Україні зброю на понад 250 000 євро

Таким чином сусідня країна проявляє свою підтримку

Литва безкоштовно передала Україні зброю на понад 250 000 євро
skam.lt

Литва безкоштовно передала Україні майже мільйон невикористаних литовською армією боєприпасів для стрілецької зброї радянського виробництва (автоматів і кулеметів). Про це йдеться в повідомленні на сайті Міноборони Литви, передає news.tut.by.

Вартість цієї техніки відомство оцінює у 255 500 євро.

Рішення передати ці боєприпаси Києву Вільнюс ухвалив ще в лютому, пояснили в міністерстві, зауваживши, що 11 червня ця ідея була здійснена – техніку з Литви перевезли літаки українських ВПС.

«Передача майна є послідовною і всеосяжною частиною підтримки Литвою України», – прокоментував подію литовський міністр національної оборони Раймундас Каробліс (його слова також наводяться в повідомленні на сайті відомства). Це, впевнена литовська влада, у тому числі сприяє зміцненню обороноздатності України, а також забезпеченню її «незалежності, суверенітету і територіальної цілісності».

Надаючи Києву військову підтримку, відзначається в повідомленні міністерства, «Литва дотримується всіх міжнародних угод і конвенцій». Боєприпаси, які отримала українська влада, можуть використовуватися тільки для забезпечення безпеки Міністерства оборони України та підпорядкованих йому установ, зазначили в литовському міністерстві.

Литва вже не вперше передає Україні матеріальну підтримку і елементи озброєння, нагадали в Міноборони.

Нагадаємо: завершуючи роботу на посаді президента Литви, Даля Грібаускайте у вівторок, 11 червня, у своїй останній доповіді зазначила: «Безумовна підтримка українського народу і таке ж беззастережне засудження агресора – чи то Крим, Керченська протока, чи застосування хімічної зброї в Сполученому Королівстві – мають залишатися нашою стратегічною позицією».

Раніше литовська залізниця запропонувала «Укрзалізниці» спільну участь у тендерах і випуску вагонів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті