Захворіло у світі
6,435,453
Померло у світі
382,093
Вилікувалось у світі
2,764,024
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Польща погодилась купувати у США більше СПГ

Польща погодилась купувати у США більше СПГ

З 2023 року обсяги постачань СПГ до Польщі складатимуть 3,5 млн тонн

Польща погодилась купувати у США більше СПГ
фото www.flickr.com/photos/25070241@N07

Польська нафтогазова компанія PGNiG підписала угоду з американською Venture Global LNG на поставку додаткового обсягу СПГ, оскільки країна шукає альтернативу російському газу. Про це повідомляє Reuters.

Згідно з угодою, обсяги поставку газу з терміналу Plaquemines Venture Global, який знаходиться в Луїзіані, до PGNiG збільшиться з 1 млн тонн до 2,5 млн тонн СПГ. Очікується, що поставки почнуться в 2023 році.

Адміністрація Дональда Трампа прагне запропонувати Європі альтернативні джерела газу. Паливо, яке надходить з РФ трубопроводом є зазвичай дешевшим, але Росія виявилась ненадійним постачальником, іноді припиняючи постачання в Україну та регіони Європи під час цінових суперечок, зазначає видання.

«Завдяки хорошим відносинам з нашими американськими партнерами та ефективними переговорами ми досягли висококонкурентного постачання СПГ з терміналу Plaquemines», – сказав Пьотр Возняк, президент правління PGNiG, під час підписання угоди в Білому домі.

Міністр енергетики США Рік Перрі заявив під час підписання, що Польща та Сполучені Штати поділяють стратегічний альянс, укріплений «розумінням того, що справжня енергетична безпека досягається завдяки диверсифікації енергії».

Нагадаємо: президент США Дональд Трамп заявив, що розглядає санкції стосовно російського проекту «Північний потік – 2». Крім того, американський лідер застеріг Німеччину від надмірної залежності від РФ в енергетичній сфері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті