Путін звільнив двох генералів МВС РФ, причетних до затримання журналіста Голунова
Крім того, відсторонено правоохоронців, які затримували журналіста

Президент РФ Владімір Путін відправив у відставку двох генералів поліції, про звільнення яких просив міністр МВС Росії, пише ВВС.
Зокрема,звільнено начальника УВС по Західному адміністративному округу Москви Андрія Пучкова і начальника управління з контролю за оборотом наркотиків головного управління МВС по Москві Юрія Дев'яткіна. Указ опубліковано на сайті Кремля, однак причина звільнення в ньому не вказується.
У вівторок про звільнення генерал-майора Пучкова і генерал-майора Дев'яткіна особисто просив міністр внутрішніх справ Росії Владімір Колокольцев.
Міністр сказав про це журналістам відразу після сенсаційної новини про те, що журналіст Голунов вийде на свободу, так як кримінальну справу проти нього закрито в зв'язку з недоведеністю його участі у скоєнні злочину. Це було зроблено після криміналістичних, біологічних, дактилоскопічних і генетичних експертиз.
Поліцейські звинувачували журналіста в замаху на збут наркотиків у великих розмірах. Голунова затримали 6 червня, ввечері 8 червня суд відправив його під домашній арешт, хоча слідчі вимагали помістити його в СІЗО. У вівторок через кілька годин після заяви Колокольцева журналіста було звільнено.
Крім двох генералів, які займали високі пости в Москві, міністр Колокольцев вирішив усунути від роботи поліцейських, які затримали Голунова. Вони відсторонені на час перевірки, сказав Колокольцев.
Журналіста Голунова, який займався досить гучними розслідуваннями, затримали поліцейські. У поліції заявляли, що в рюкзаку журналіста і у нього вдома було виявлено кілька пакетів з наркотиками.
Колеги журналіста і адвокати вказували на грубі помилки і порушення, допущені під час затримання Голунова. Великий скандал викликала публікація фотографій, нібито зроблених після обшуку в квартирі, орендованій журналістом. В результаті керівництво московської поліції змушене було визнати, що тільки одна з 9-ти фотографій була зроблена вдома у Голунова.
Політичне керівництво РФ змушене було відреагувати на значний резонанс у суспільстві через затримання журналіста.
Роботу слідчих критикувала спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко. Допущені порушення викликають недовіру до слідчих органів, і називала це непрофесіоналізмом або провокацією.
Мер Москви Сергій Собянін після заяви Колокольцева заявив, що «треба віддати належне ГУВС і МВС». «У дуже стислі терміни і неупереджено проведено розслідування у справі Івана Голунова. Журналіста відпущено на свободу, ряд посадових осіб покарано», – писав він в соцмережі.
Голова ради директорів «Новой газеты» Дмітрій Муратов, який входить до громадської ради, припустив, що Путін брав участь в ухваленні рішення по справі Голунова.
«Політичне керівництво країни прийняло правильне рішення, оцінивши, що спецслужби, користуючись довірою, намагалися сформувати у керівництва і Москви, і країни точку зору, вигідну їм», – сказав Муратов.
Нагадаємо, три найбільших ділових ЗМІ Росії вийшли з обкладинками на підтримку журналіста Голунова.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].