Тристоронні газові переговори відкладаються до вересня – Новак

Тристоронні газові переговори відкладаються до вересня – Новак

Російський міністр вважає, що Україна «ще не готова укладати новий контракт на європейських умовах» і найпростішим варіантом є «продовжити діючий контракт», але з певними умовами

Тристоронні газові переговори відкладаються до вересня – Новак
Олександр Новак
фото minenergo.gov.ru

Україна, Росія і Європейська комісія можуть провести тристоронні консультації щодо газових питань у другій половині вересня. Про це повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак на зустрічі з заступником голови Європейської комісії Марошем Шефчович, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми домовилися про те, що будемо обговорювати дату чергової тристоронньої зустрічі, консультацій Росія-Україна-Єврокомісія, у другій половині вересня для того, щоб дочекатися підсумків парламентських виборів на Україні, дочекатися призначення уряду», – сказав російський міністр.

Представник Міненерго РФ уточнив, що у вересні буде повторна двостороння зустріч Шефчовича і Новака, на якій буде обрано дата тристоронніх переговорів за участю України.

«В цілому ми підтвердили Єврокомісії, панові Шефчовичу, що Росія тут займає конструктивну позицію, готова забезпечити і продовжувати транзит газу через Україну, забезпечувати поставки європейським споживачам. Ми готові на діючих умовах продовження контракту», – додав Новак.

При цьому, на думку російського міністра, Україна ще не готова укладати новий транспортний контракт на європейських умовах.

«Насправді, найпростіший варіант – це продовжити діючий контракт, якщо будуть запропоновані прийнятні, економічні конкурентні тарифи, якщо будуть врегульовані відносини, які ми сьогодні маємо – розгляду в арбітражних судах», – підкреслив глава Міненерго РФ.

Новак нагадав вимогу російської влади до «Нафтогазу України» підписати мирову угоду з «Газпромом» в програному російською компанією суперечці в Стокгольмському арбітражі.

«Газпром» запропонував українським партнерам підписати мирову угоду, яка б дозволила створити умови для більш конструктивних взаємин в рамках наступних контрактів з 1 січня 2020 року і на поставку газу, і на транзит газу. Для цього є вся юридична база. Ми вважаємо, що це один з найважливіших пунктів подальшої конструктивної взаємодії з нашими українськими партнерами «, – підкреслив він.

Російський міністр також зазначив, що «Газпром» готовий брати участь у консорціумі з управління газотранспортною системою України.

У свою чергу Шефчович висловив надію, що вересневі переговори будуть конструктивними, і сторонам не доведеться збиратися для нових раундів «ні в листопаді, ні в грудні». Він також сподівається, що «Газпром» укладе з Україною новий довгостроковий контракт на транзит газу.

«Ми теж вважаємо, що плану» Б «нам не буде потрібно, тому що останні чотири роки у нас завжди були якісь питання, і ми завжди знаходили хороші конструктивні рішення», – додав представник ЄК.

Нагадаємо: сьогодні 13 червня заступник голови Єврокомісії з енергетичного союзу Марош Шефчович відвідав Москву та зустрівся з міністром енергетики РФ Олександром Новаком. Метою його візиту було домовитись про наступний раунд переговорів між ЄС, Україною та Росією.

Часу на завершення переговорів залишається дедалі менше – чинний контракт діє лише до кінця року. Якщо до 1 січня 2020 року не вдасться підписати новий контракт, то невідомо, чи продовжиться транзит російського газу до ЄС територією України. Тому Шефчович поспішає – він заявив, що хотів би провести наступний раунд переговорів ще до літньої перерви.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті