Мінфін підтвердив випуск 7-річних облігацій на 1 млрд євро під 6,75% річних

Мінфін підтвердив випуск 7-річних облігацій на 1 млрд євро під 6,75% річних

Розрахунки за новим випуском повинні відбутися 20 червня 2019 року

Мінфін підтвердив випуск 7-річних облігацій на 1 млрд євро під 6,75% річних
фото pixabay.com

Україна оголосила про прайсинг нових єврооблігацій, випущених в євро, обсягом 1 млрд євро з кінцевим терміном погашення 20 червня 2026, попит склав 6 млрд євро. Про це із посиланням на дані Мінфіну повідомляє Інтерфакс-Україна.

«На нові єврооблігації будуть нараховуватися відсотки за ставкою 6,75% річних», – повідомили в Мінфіні.

Новому випуску присвоєні рейтинги «B-« рейтинговими агентствами Standard & Poor's і Fitch.

Розрахунки за новим випуском повинні відбутися 20 червня 2019 року.

Залучені кошти будуть спрямовані на фінансування дефіциту бюджету.

«Ми з гордістю повідомляємо про повернення України до випуску єврооблігацій, номінованих в євро, після 15-річної перерви», – наголосила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Вона зазначила, що завдяки інтеграції в ЄС, поглибленій і всеохоплюючій зоні вільної торгівлі, передбаченої Угодою про асоціацію, а також розвитку українського бізнесу ЄС став найбільшим торговим партнером України з 40% від загального обсягу.

«Розміщення семирічних облігацій – перша подія в майбутній довгій історії фінансової інтеграції в ЄС», – підкреслила Маркарова.

Як повідомлялося, Мінфін України залучив BNP Paribas і Goldman Sachs для спільної організації і як спільних букраннерів для проведення роуд-шоу 7-річних євробондів в євро. Зустрічі з інвесторами проходили 10-13 червня в Лондоні, Франкфурті, Мюнхені та Мілані.

Початковий орієнтир прибутковості випуску становив 7,125%, потім він був знижений до 6,875-7%.

У жовтні минулого року Україна розмістила два транші євробондів на загальну суму $2 млрд: єврооблігації з погашенням у лютому 2024 року на $750 млн із прибутковістю 9% і 10-річні євробонди на $1,25 млрд із прибутковістю 9,75%.

У березні були дорозміщені 10-річні єврооблігації на $350 млн. WSJ з посиланням на джерела повідомляла, що всі дорозміщені євробонди в рамках приватної угоди були викуплені банком JP Morgan (він же виступив єдиним організатором дорозміщення).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті