Захворіло у світі
6,900,011
Померло у світі
399,854
Вилікувалось у світі
3,088,432
Захворіло в Україні
26,999
Померло в Україні
788
Вилікувалось в Україні
12,054
«Укртрансгаз» пропонує Молдові використовувати українську ГТС

«Укртрансгаз» пропонує Молдові використовувати українську ГТС

Це дозволить мінімізувати потенційні ризики, пов'язані з перериванням транзиту газу з Росії

«Укртрансгаз» пропонує Молдові використовувати українську ГТС
фото Shutterstock

«Укртрансгаз» запропонував Молдові використовувати українську газотранспортну систему (ГТС) в зв'язку з затримкою будівництва газопроводу з Румунії, повідомляє прес-служба компанії.

Наприкінці травня 2015 року глави урядів Молдови і Румунії підписали меморандум про взаєморозуміння в питаннях реалізації проектів об'єднання газових і енергетичних мереж двох країн.

Документ передбачає продовження газопроводу Ясси – Унгени до Кишинева. Офіційна церемонія початку будівництва була проведена в лютому цього року, однак румунська сторона мала завершити оформлення документів, щоб почати роботи.

«Укртрансгаз» направив пропозицію Молдові у зв'язку з затримкою будівництва інтерконекторів Румунія – Молдова, що ставить молдовську сторону в залежність від чергових переговорів з «Газпромом».

Використання можливостей української газотранспортної системи дозволить мінімізувати потенційні ризики, пов'язані з можливим перериванням транзиту газу з Росії, і гарантувати безпеку поставок газу молдовським споживачам», – повідомили в прес-службі.

Крім того, «Укртрансгаз» запропонував молдовській стороні створити власний страховий запас газу в українських підземних сховищах, щоб забезпечити безперебійні поставки газу молдовським споживачам взимку 2019-2020 рр.

«Загальна потужність в точках з'єднань між Молдовою і Україною дозволяє транспортувати до 15 млн куб. м газу на день, що повністю покриває потреби споживачів у Молдові», – відзначили в прес-службі.

Протяжність газопроводу Унгени – Кишинів за планом складе близько 120 км, по ньому можна буде імпортувати 1,5 млрд куб. м газу в рік. Зараз Молдова купує газ у «Газпрому» за договором, який був підписаний ще в 2008 році, ціни на газ формуються залежно від цін нафти на світових ринках. Щороку цей контракт продовжується.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті