Інститут ім. М.М. Амосова запускає програму домашньої телемедицини

Інститут ім. М.М. Амосова запускає програму домашньої телемедицини

Tепер лікарі Інституту контролюватимуть стан післяопераційних пацієнтів, які продовжують реабілітацію в домашніх умовах

Інститут ім. М.М. Амосова запускає програму домашньої телемедицини
Фото pixabay

 Інститут ім. М.М. Амосова запускає програму домашньої телемедицини в партнерстві з Vodafone Україна та Українською асоціацією розвитку інформаційних технологій в медицині. Про це повідомляє прес-служба Vodafone.

Завдання платформи – надати повний комплекс рішень, призначених для організації та адміністрування процесу телемедичних консультацій між лікарями та між лікарями й пацієнтами: тепер лікарі Інституту контролюватимуть стан післяопераційних пацієнтів, які продовжують реабілітацію в домашніх умовах.

Інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова став першим учасником всеукраїнської телемедичної платформи.

Платформа містить два взаємопов'язані модулі: перший з них – медичний портал MedBrama, що створений з урахуванням потреб лікарів та надає їм зручні інструменти для використання телемедицини в своїй щоденній практиці; другий модуль – мобільний додаток «Пошук лікаря», призначений для пацієнтів.

Портал MedBrama доступний винятково для лікарів. Крім основної функції – телемедичних консультацій – портал MedBrama дає низку інструментів, які допомагають лікареві розширити коло пацієнтів і при цьому економити час та зручно організувати робочий процес.

Щоб користуватися порталом, не потрібно ніякого додаткового обладнання та програмного забезпечення – використовуються хмарні технології, тому достатньо комп'ютера та доступу в інтернет.

З моменту реєстрації лікаря на порталі MedBrama інформація про нього стає доступна користувачам безкоштовного мобільного додатку «Пошук лікаря». В цьому додатку пацієнти можуть знайти фахівця за потрібними параметрами (спеціальність, стаж роботи, назва клініки або за геолокацією), записатися на прийом до вибраного лікаря, використовувати додаток в якості персональної медичної картки, зберігаючи в особистому профілі необхідні файли. У додатку також реалізована функція телемедичного контролю з боку лікаря. Завдяки цій функції пацієнт має можливість підтримувати постійний online-зв'язок зі своїм лікарем. Це особливо важливо, коли мова йде про хронічні захворювання, складні патології або післяопераційні випадки, що вимагають спостереження за ходом лікування навіть за межами стаціонару.

Нагадаймо: за даними ООН, чоловіки у віці від 30 до 65 років склали майже 30% усіх українців, що померли від неінфекційних хвороб у 2017 році. Вірогідність померти у віці від 30 до 70 років в Україні вища, ніж у будь-якій іншій країні Європи. Для чоловіків ризик вдвічі вищий, ніж для жінок.

При цьому більша частина неінфекційних захворювань пов'язана з вживанням тютюну, низькою фізичною активністю, нездоровим харчуванням та іншими факторами, яким можна запобігти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті