НБУ оскаржив у Верховному суді рішення щодо незаконності проведення перевірки у ПриватБанку

НБУ оскаржив у Верховному суді рішення щодо незаконності проведення перевірки у ПриватБанку

У травні апеляційний суд відхилив скаргу НБУ на рішення Окружного адмінсуду Києва, яким було задоволено позов колишнього акціонера ПриватБанку компанії Triantal Investments Ltd

НБУ оскаржив у Верховному суді рішення щодо незаконності проведення перевірки у ПриватБанку
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) 14 червня подав до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду (ВСУ) скаргу на рішення судів, якими скасовано розпорядження НБУ про проведення інспекційної перевірки у ПриватБанку напередодні його виведення з ринку.  Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Разом з касаційною скаргою Національний банк подав клопотання про зупинення дії зазначених рішень судів до закінчення їхнього перегляду в касаційному порядку Верховним Судом.

Перевірка фінансової стійкості банків належить до виключних повноважень Національного банку, закріплених Законом України «Про Національний банк».

«Саме тому жоден інший суб'єкт чи орган, зокрема і суд, не може втручатися у здійснення суб'єктом владних повноважень своєї компетенції, зокрема, щодо визначення дати та підстав необхідних для проведення позапланової перевірки банків», – говориться у повідомленні.

Також, Нацбанк зазначив, що не порушив права позивача компанії Triantal Investments Ltd.

Компанія Triantal Investments Ltd не була уповноважена представляти ПриватБанк, зокрема, оскаржуючи розпорядження Національного банку про проведення інспекційної перевірки. По судовий захист порушеного права банку може звернутися виключно його акціонер – власник контрольного пакету акцій (більше ніж 50 % акцій) і виключно в інтересах та від імені банку. Тоді як позивачу – компанії Triantal Investments Ltd належало лише 16,817% його акцій.

ПриватБанк допустив співробітників Національного банку України до проведення перевірки, надавши доступ до приміщень і документів банку.

У зв’язку із цим позивач втратив право на оскарження розпорядження Національного банку про проведення перевірки.

Однією з основних підстав для позапланової інспекційної перевірки у банку є суттєве погіршення його фінансового стану. Ще однією підставою для проведення перевірки у банку є наявність фактів, що можуть свідчити про здійснення ним ризикової діяльності, яка загрожує інтересам вкладників або інших кредиторів.

Враховуючи вищезазначене, Національний банк вважає рішення судів попередніх інстанцій незаконними, необґрунтованими, такими, що ухвалені за неповного дослідження всіх обставин справи, в зв'язку з чим підлягають скасуванню.

Нагадаємо: Шостий апеляційний адміністративний суд 13 травня 2019 року відхилив апеляційну скаргу НБУ на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 2 березня 2018 року, яким було задоволено позов колишнього акціонера ПриватБанку кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті