Регіональна нестабільність може зірвати угоду ExxonMobil з Іраком на $53 млрд – Reuters
Всьому виною сусід Іраку, Іран, та його агресивна поведінка в регіоні

Ще кілька тижнів тому енергетичний гігант США ExxonMobil виглядав готовим до реалізації проекту на $53 млрд для збільшення видобутку нафти в Іраку, що є важливою віхою в амбіціях компанії розширюватись в країні. Про це повідомляє Reuters.
Але тепер, з огляду на напругу між найбільшим сусідом Іраку, Іраном, та США угоду може бути зірвано, вважають іракські урядовці.
Іракські посадовці, які беруть участь в дискусія, розповіли виданню, що переговори по контракту були припинені. За їх словами, головною проблемою стало те, що Exxon запропонувала окупити затрати на розробку, оскільки компанія має намір ділитися нафтою, яка видобуватиметься на двох родовищах. Ірак, своєю чергою, виступив проти цього. Один з іракських учасників переговорів заявив, що Багдад не підпише угоду на нинішніх умовах.
Крім того, як повідомляє видання, переговори були зупинені ще з однієї причини – евакуацій співробітників Exxon з Іраку через посилення регіональної напруги між США та Іраном. Перша відбулась у травні, після того, як сотні працівників посольства США були відправлені додому через невказану загрозу безпеці з боку Ірану, який підтримує низку шиїтських збройних угрупувань в Іраку. Друга – мала місце після ракетного обстрілу, який, як вважається був направлений проти компанії, яку місцеві чиновник обвинуватили в підтримці іранських ополченців.
Тегеран атаки не коментував, але евакуація стала свідченням нестабільності в Іраку, викликану протистоянням між США та Іраном, яка заважає бізнесу.
Ірак – це єдина країна світу, яка має дружні відносини як з Вашингтоном, так і з Тегераном, і коли між ними виникає конфлікт, в його епіцентр потрапляє Багдад.
«Exxon вивела свій персонал з Ірану у відповідь на регіональну ситуацію. Питання в тому, як вони керуватимуть проектом на $53 млрд на тлі постійної регіональної нестабільності, – сказав один з іракських чиновників. – Вони можуть знову відмовитись від роботи, а це нашкодить нашому енергетичному сектору».
Іран є другим за величиною експортером нафти в ОПЕК та має довгострокові цілі із збільшення видобутку, обмеженого десятиліттями війни та санкцій. Такі проекти є одними з найцінніших у світі для міжнародних нафтових компаній.
Минулого місяця іракський прем’єр-міністр Абудл Махді заявив, що Ірак близький до підписання 30-річної енергетичної угоди на суму $53 млрд з Exxon та її партнером по угоді PetroChina.
Але чиновники, які поділились з Reuters подробицями щодо пропозицій від американської нафтової компанії, заявили, що між сторонами все ще існують непорозуміння, які можуть стати на заваді на укладенні навіть попередньої угоди.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].