Трамп спочатку ухвалив удар по Ірану, а потім раптово його скасував – NYT

Трамп спочатку ухвалив удар по Ірану, а потім раптово його скасував – NYT

Наразі невідомо чи американський лідер просто передумав, чи зміна курсу була обумовлена логістикою та стратегією

Трамп спочатку ухвалив удар по Ірану, а потім раптово його скасував – NYT
Дональд Трамп
фото twitter.com/realDonaldTrump

Президент США Дональд Трамп спочатку схвалив, а потім скасував військовий удар по деяким цілям в Ірану відповідь на знищення іранською ракетою американського військового безпілотника над Ормузькою протокою. Про це повідомляє NYT.

Зазначається, що президент початково схвалив атаки на кілька іранських цілей, таких як радіолокаційна станція та ракетні батареї. 

За словами високопоставленого чиновника адміністрації, операція перебувала на початковій стадії, коли її скасували. За його словами, літаки уже були в повітрі, кораблі на місці, але ракет випущено не було, коли стало відомо про скасування.

Видання зазначає, що наразі невідомо чи Трамп просто передумав чи його адміністрація змінила плани через логістику та стратегію. Також неясно, чи може атака відбутись пізніше.

Як повідомляють джерела, потенційну атаку було заплановано здійснити до сходу сонця у п’ятницю, щоб мінімізувати ризик для іранських військових та цивільних осіб.

Нагадаємо: Іран збив американський військовий безпілотник над Ормузькою протокою. США заявляють, що БПЛА, вартістю у $130 млн, було збито в міжнародному повітряному просторі. Іран, своєю чергою, запевняє, що американський дрон порушив його повітряний простір.

Невдовзі після атаки, Трамп у своєму твітер-акаунті написав, що Іран «зробив велику помилку», коли збив американський безпілотник.

Пізніше Трамп пояснив, чому в останню мить відмовився завдати удару по Ірану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті