Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Суд зобов’язав ЦВК зареєструвати нардепа-втікача Онищенка кандидатом на парламентських виборах

Суд зобов’язав ЦВК зареєструвати нардепа-втікача Онищенка кандидатом на парламентських виборах

Раніше ЦВК відмовилася його реєструвати через недотримання вимоги закону про проживання в Україні упродовж останніх 5 років

Суд зобов’язав ЦВК зареєструвати нардепа-втікача Онищенка кандидатом на парламентських виборах
Олександр Онищенко
скрін-шот з відео

Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, яким зобов'язав Центральну виборчу комісію зареєструвати народного депутата Олександра Онищенка кандидатом у нардепи на позачергових парламентських виборах. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Раніше ЦВК відмовилася реєструвати Онищенка через недотримання вимоги закону про проживання в Україні упродовж останніх 5 років, оскільки він залишив країну в 2016 році.

Онищенко подав в суд на це рішення Центрвиборчкому. В автобіографії як кандидат він вказав, що з 2016 року і донині перебуває за межами держави, тому що нібито представляв Україну на змаганнях з кінного спорту « статусі вершника». В підтвердження Онищенко дав лист від громадської організації «Всеукраїнська федерація кінного спорту України».

Суд прийняв ці аргументи і задовольнив клопотання.

«Колегія суддів зазначає, що зазначені документи підтверджують поважність причини виїзду Онищенка за межі України з 2016 року по цей час», – йдеться в рішенні суду.

Як повідомлялося, ЦВК відмовила в реєстрації кандидата у народні депутати Онищенка, висунутого Соціалістичною партією України в одномандатному виборчому окрузі №93 (Київська обл.), оскільки він не дотримався вимог Конституції України і виборчого закону про проживання в Україні протягом останніх п'яти років на день проведення виборів.

Секретар ЦВК Наталія Бернацька повідомила, що в поданих документах Онищенко стверджує, що був делегований від України брати участь у кінних змаганнях.

Відповідно до ст. 9 закону «Про вибори народних депутатів України», депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх 5 років. Проживання в Україні означає: проживання на території в межах держкордону; перебування на судні у плаванні під Державним прапором України; перебування у відрядженні в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; перебування на полярній станції України; перебування у складі формувань Збройних сил України, дислокованих за межами України.

Онищенка правоохоронні органи України підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Верховна Рада надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт 5 липня 2016 року. Проте напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко залишив територію держави. Його оголошений в національний розшук 8 серпня 2016 року.

Сам Онищенко, який проживає протягом декількох років закордоном, заявив, що має намір повернутися в Україну для участі в судовому процесі, а також балотуватися у Верховну Раду.

8 лютого 2019 року директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що Бюро завершило розслідування щодо Онищенка в рамках справи про розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті