Суд зобов’язав ЦВК зареєструвати нардепа-втікача Онищенка кандидатом на парламентських виборах
Раніше ЦВК відмовилася його реєструвати через недотримання вимоги закону про проживання в Україні упродовж останніх 5 років

Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, яким зобов'язав Центральну виборчу комісію зареєструвати народного депутата Олександра Онищенка кандидатом у нардепи на позачергових парламентських виборах. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Раніше ЦВК відмовилася реєструвати Онищенка через недотримання вимоги закону про проживання в Україні упродовж останніх 5 років, оскільки він залишив країну в 2016 році.
Онищенко подав в суд на це рішення Центрвиборчкому. В автобіографії як кандидат він вказав, що з 2016 року і донині перебуває за межами держави, тому що нібито представляв Україну на змаганнях з кінного спорту « статусі вершника». В підтвердження Онищенко дав лист від громадської організації «Всеукраїнська федерація кінного спорту України».
Суд прийняв ці аргументи і задовольнив клопотання.
«Колегія суддів зазначає, що зазначені документи підтверджують поважність причини виїзду Онищенка за межі України з 2016 року по цей час», – йдеться в рішенні суду.
Як повідомлялося, ЦВК відмовила в реєстрації кандидата у народні депутати Онищенка, висунутого Соціалістичною партією України в одномандатному виборчому окрузі №93 (Київська обл.), оскільки він не дотримався вимог Конституції України і виборчого закону про проживання в Україні протягом останніх п'яти років на день проведення виборів.
Секретар ЦВК Наталія Бернацька повідомила, що в поданих документах Онищенко стверджує, що був делегований від України брати участь у кінних змаганнях.
Відповідно до ст. 9 закону «Про вибори народних депутатів України», депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх 5 років. Проживання в Україні означає: проживання на території в межах держкордону; перебування на судні у плаванні під Державним прапором України; перебування у відрядженні в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; перебування на полярній станції України; перебування у складі формувань Збройних сил України, дислокованих за межами України.
Онищенка правоохоронні органи України підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Верховна Рада надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт 5 липня 2016 року. Проте напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко залишив територію держави. Його оголошений в національний розшук 8 серпня 2016 року.
Сам Онищенко, який проживає протягом декількох років закордоном, заявив, що має намір повернутися в Україну для участі в судовому процесі, а також балотуватися у Верховну Раду.
8 лютого 2019 року директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що Бюро завершило розслідування щодо Онищенка в рамках справи про розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].