Apple купила Drive.ai, яка займається системами для безпілотних авто, за кілька днів до її закриття

Apple купила Drive.ai, яка займається системами для безпілотних авто, за кілька днів до її закриття

Стартап, який колись оцінювався у $200 млн і вважався дуже перспективним, був готовий припинити свою діяльність

Apple купила Drive.ai, яка займається системами для безпілотних авто, за кілька днів до її закриття
фото www.flickr.com/photos/154218064@N08

Технологічний гігант Apple придбав стартап Drive.ai, який займається розробками автономних систем для безпілотних автомобілів на основі штучного інтелекту. Про це повідомляє The Verge.

Зазначається, що стартап, який колись оцінювали в $200 млн, уже готовий був закритися і почав процес звільнення працівників, коли Apple вирішила його врятувати.

Переговори про потенційну покупку розпочались ще три тижні тому.

Drive.ai був заснований в 2015 році дослідниками в галузі машинного навчання. Ще рік тому цей стартап здавався одним з найбільш перспективних з тих, що працюють над самохідними автівками. Компанія прославилась тим, що використовувала глибоке навчання для розпізнавання та уникання об’єктів на дорозі. Також в минулому році Drive.ai потрапила у заголовки провідних ЗМі, коли проводила випробування на своїх автономних транспортних засобах на дорогах загального користування.

До автопарку стартапу входили модифіковані Nissan NV200. Їх було оснащено чотирма світлодіодними екранами – одним на капоті, двома з кожного боку над передніми колесами та одним позаду – які відображали повідомлення для пішоходів та усіх, хто знаходиться поблизу авто. На екранах відображались повідомлення, які відображали наміри транспортного засобу для пішоходів та інших транспортних засобів, як наприклад «рух», «очікування» та інші.

Але, як виявилось, цього було недостатньо, щоб вижити в умовах консолідації та зниження очікувань. Інвестори вклали мільярди доларів в стартапи, які займаються безпілотними авто, багато з яких зіштовхнулись з низкою технічних проблем. Багато експертів вважають, що для повноцінного розгортання автономних транспортних засобів треба чекати ще роки, якщо не десятиліття.

Як повідомляють джерела, Apple придбала активи компанії, в тому числі і її автівки. Утім подальша доля працівників Drive.ai невідома, можливо технологічний гігант вирішить залишити їх у себе або звільнить, як і оголосив стартап днями. Сума угоди компаніями не розголошується.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті