Уряд обмежив вартість тепла і гарячої води і вимагає покарання місцевих постачальників

Уряд обмежив вартість тепла і гарячої води і вимагає покарання місцевих постачальників

Це дозволить громадянам зекономити на теплопочанні в середньому 14%

Уряд обмежив вартість тепла і гарячої води і вимагає покарання місцевих постачальників
фото pixabay.com

Уряд ухвалив постанову, якою зупинив ціну на тепло на рівні 1400 грн\Гкал (за наявності лічильника), або 35 грн 21 коп\кв м (без  лічильника). При тому обмеження ціни на гарячу воду  встановлюється на рівні 83 грн\кубометр (за наявності рушникосушильників), і 75 грн\кубометр (без рушникосушильників). За ухвалення такого рішення  проголосували 15 членів уряду, 4 утримались, передає кореспондент Mind.

«Пропонується рішенням уряду … ввести граничну ціну, яка є економічно обґрунтована для місцевих постачальників. Ця ціна пропонується на рівні 1400 грн за Гкал при наявності лічильника і 35 грн 21 коп за квадратний метр при відсутності лічильника», – пояснив доповідач з даного питання міністр юстиції Павло Петренко.

Він зазначив, що якщо на сьогодні мешканці квартири 62 квадратних метри в місті Сміла Черкаської області сплачують по необґрунтованих тарифах за тепло і теплу воду 8294 грн, а «після  виконання рішення уряду платіжка повинна бути переглянута і плата за опалення в такій квартирі повинна становити  4967 грн, тобто економія для людини буде складати 40%», – зауважив міністр.

Після ухвалення цієї постанови, за словами міністра, тарифи мають бути знижені у Кіровоградській області – на 34%, у Волинській області – на 24%, у  Рівненській області на 22%, в Луганській області на 21%, в Тернопільській і Чернігівській – майже на 20%, в Донецькій – 16%, в Житомирській н- 14, Херсонській – 13%, Київській – 13%, місті Київ – 13%,Черкаська і Полтавська області – на 12%.

По інших областях так само має бути знижена вартість тепла і гарячої води, але цей відсоток є дещо меншим, вважає міністр . «Середнє зменшення плати за тепло і теплу воду буде складати близько 14% по всій  країні», – зазначив Павленко.

«Таке саме рішення, яке  логічним і прив’язаним до першого рішення, стосується теплої  води і гранична ціна теплої води по країні встановлюється на рівні 83 грн  за кубометр за наявності рушникосушильників  і 75 грн при відсутності таких рушникосушильників. Відповідно буде економія по платежам за теплу водц, наприклад в Луцьку – 22%, в Чернікові – 19%, в Рівному  – 15%», – сказав міністр.

Він зазначив, що з початку поточного року під час перевірок було виявлено ситуацію, коли вартість тепла і теплої води різниться  в регіонах кардинально. «Економічно обгрунтована ціна, виходячи з ціни газу складає 1 тис 400 грн, але через маніпуляції, безгосподарність, а можливо і умисел з боку місцевих постачальників, це або комунальні підприємства, які контролюються місцевою владою, або приватні компанії, які контролюються місцевою владою ціна різниться кардинально – від 1400 грн, до більше 2000 грн», – повідомив Петренко.

Міністр зазначив, що постачальниками послуг тепла і теплої води часто є приватні особи, які наживаються на переплатах громадян за тепло і гарячу воду. «Є пропозиція, щоб міністрество юстиції за дорученням уряду оприлюднило список всіх теплопостачальників по країні з інформацією про їхніх власників і бенефіциарів для того, щоб українці бачили, хто конкретно наживається на наших з вами  переплатах за тепло і теплу воду. І ми готові це зробити тому що ми відкрили всі реєстри і у нас є така можливість показати українцям хто конкретно залазить до них в кишеню по таким чутивим питанням, як сплата за тепло і теплу воду  і комунальні тарифи».

За словами Петренка також уряд доручає системі безоплатної правовї допомоги провести роз'яснювальну роботу щоб до початку опалювального сезону кожен споживач отримав новий обгрунтований розрахунок плати за тепло і теплу воду.

Також уряд зобов'язався орилюднити інформацію про всіх місцевих постачальників, про їх власників і про тих, хто контролює ці компанії.

Крім того Петренко зазначив, що правоохоронні органи включились в процесс перевірки обгрунтованості тарифів «хоча б за попередній опалювальний сезон», бо йдеться про втрати державного бюджету, адже держава через виплати субсидій місцевим громадянам фактично платила місцевим постачальникам.

«Я вважаю, що треба перевірити кожного постачальника і тих, хто маніпулював, притягнути до відповідальності», – сказав Павленко.

Нагадаємо, як повідомили Mind у Мінсоцполітики, бюджетом поточного року передбачено більше 47 млрд грн на виплату пільг і субсидій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло