Кабмін оприлюднив постанову, що розширює ембарго на товари з Росії

Кабмін оприлюднив постанову, що розширює ембарго на товари з Росії

Зокрема, ембарго поширюється на сировину для виготовлення цементу (клінкери), а також всі готові види цементу, мінеральні (азотні, калійні і фосфорні) добрива, корми для тварин і продукцію ветеринарної медицини

Кабмін оприлюднив постанову, що розширює ембарго на товари з Росії
Фото Shutterstock

Кабінет міністрів оприлюднив постанову, якою розширив перелік заборонених до ввезення на територію України товарів з Російської Федерації, зокрема, ембарго поширюється на сировину для виготовлення цементу (клінкери), а також всі готові види цементу, мінеральні (азотні, калійні і фосфорні) добрива, корми для тварин і продукцію ветеринарної медицини. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначено в документі, прийнятому 15 травня 2019 року, крім зазначених товарів, ембарго поширюється на сірники, фанерну продукцію, шпалери, продукцію легкої промисловості, зокрема, на окремі види трикотажних виробів та взуття, дроти з вуглецевої сталі, дроту металеві, труби, трубки, сітки металеві, кріпильні вироби, сталеву посуд, обладнання для виробництва хлібобулочних виробів і транспортні засоби (автомобілі, мотоцикли, трактори і т.д.).

Крім цього, з 1 березня 2020 року забороняється ввезення вживаних залізничних і трамвайних вагонів.

«Рішення прийнято з метою вжиття заходів у відповідь на дискримінаційні та недружні дії щодо України, що застосовуються державою-агресором, а також з урахуванням звернень асоціацій, об'єднань, підприємств ряду галузей промисловості», – повідомляє прес-служба Уряду.

«Це найзначніше за останні три роки розширення списку заборонених товарів, що ввозяться з РФ. Примітно, що заходи були введені на підставі пропозицій різних галузевих асоціацій та окремих українських виробників. Під ембарго потрапили всі види мінеральних добрив, що імпортуються з РФ, а також більшість товарів , призначених для кінцевого споживання «, – прокоментувала партнер юридичної фірми «Ільяшев і Партнери» Олена Омельченко.

Нагадаймо: наприкінці червня минулого року Україна ввела додаткові санкції проти російських компаній та фізосіб. У розширений список санкцій включено ще 30 російських організацій і 14 фізичних осіб. Загалом у списку санкцій України знаходяться 786 російських організацій і 1762 фізичні особи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло