Інвестбанкам загрожує колапс: багаті інвестори все частіше не хочуть з ними співпрацювати

Інвестбанкам загрожує колапс: багаті інвестори все частіше не хочуть з ними співпрацювати

Експерт порівнює можливий крах банківських установ з банкрутством Kodak

Інвестбанкам загрожує колапс: багаті інвестори все частіше не хочуть з ними співпрацювати
фото Shutterstock

Головний банкір UBS Group AG по роботі з мільярдерами заявив, що найбагатші клієнти перестають співпрацювати з інвестиційними банками, закриваючи приватні угоди без їх участі. Про цю нову для світового банкінгу проблему пише Bloomberg.

Сімейні офіси і деякі хедж-фонди все частіше укладають угоди один з одним або об'єднують зусилля для прямих інвестицій, сказав в інтерв'ю Джо Стадлер, глава підрозділу по роботі з багатими клієнтами в UBS.

«Ми спостерігаємо цю тенденцію протягом кількох років, але вона прискорюється, і для банків це може стати тим же, чим стала цифрова революція для Kodak, якщо ми не підготуємося», – сказав він, маючи на увазі крах Eastman Kodak, гіганта фотоіндустрії, який був змушений пройти через банкрутство, коли поява цифрових камер підірвала ринок плівкових фотоапаратів.

Прямих угод серед багатих інвесторів стає більше, при цьому вони все частіше починають самі контролювати свої статки через сімейні офіси. Наслідуючи приклад в тому числі таких мільярдерів, як Майкл Делл і Білл Гейтс, багато хто тепер діє як фонди прямих інвестицій, купуючи великі частки в компаніях або купуючи їх цілком.

Банкам складно отримати ці приватні угоди, тому що регулятори вимагають, щоб вони проводили так звані тести на придатність: іншими словами, перевіряли клієнтів, щоб переконатися, що у тих вистачає фінансової кваліфікації, щоб усвідомлювати всі ризики. За словами Стадлера, банки відчувають себе зобов'язаними проводити тести, навіть якщо вважають, що це не потрібно клієнту. Тим часом клієнтів відлякує паперова тяганина, сказав він.

«Раптово ви залишаєтеся без бізнесу», – сказав він, додавши, що банкам необхідно створювати власні платформи для укладення угод і розробляти правовий режим, щоб їхні послуги залишалися актуальними.

Нагадаємо, The Banker оприлюднив рейтинг ТОП-100 світових банків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію