В Німеччину знову пішла «брудна нафта», цього разу через Польщу

В Німеччину знову пішла «брудна нафта», цього разу через Польщу

Оператори НПЗ обурюються з огляду на нещодавній невдалий досвід, через який обладнання заводів піддалося впливу агресивних кислот

В Німеччину знову пішла «брудна нафта», цього разу через Польщу
фото www.flickr.com/photos/tirlikas

Забруднена нафта з Росії знову надходить на східнонімецькі нафтопереробні заводи. На цей раз джерело забруднення ймовірно розташоване в Польщі. Про це повідомляє angi, передає enkorr.

Німеччина скаржиться, що нафта, яка надходить в країну по трубопровідній системі польської компанії PERN, має більш низьку якість, ніж та сировина, яку отримує Польщею з Росії через Білорусь. За повідомленням Frankfurter Allgemeine Zeitung, нафта знову, хоча і не так сильно, забруднена хлоридами.

Оператори нафтопереробних заводів обурюються, оскільки у них вже є невдалий досвід отримання некондиційної нафти з надмірним вмістом хлоридів, через що обладнання НПЗ піддалося впливу агресивних кислот.

На сьогоднішній день нафтопереробний завод в Шведті працює з максимальною потужністю і потреби німецького ринку повністю задовольняються. Як буде виглядати ситуація завтра, якщо проблеми збережуться – не ясно. Через обмежені поставок нафти по трубопровідній системі «Дружба», додаткова нафта зараз поставляється через порт Росток.

Генеральний директор Rosneft Deutschland Брайан Честерман заявив, що Федеральне міністерство економіки і енергетики Німеччини визнало, що, на відміну від інших країн, де була виявлена ​​забруднена нафта, на східнонімецькому ринку вдалося стабілізувати ситуацію і що «використання запасів з федерального резерву вдалось уникнути».

20 травня Міністерство економіки Німеччині заявило, що наразі використання сирої нафти зі стратегічних запасів не передбачається. Нафтопереробні заводи Польщі і ФРН розраховують отримати дисконт до ціни на нафту з високим вмістом хлорорганіки, яка раніше надходила з РФ.

Нафтопровід «Дружба» проходить по території восьми країн Євросоюзу і вважається найдовшим у світі. Наприкінці квітня концерн «Білнафтохім» повідомив про постачання некондиційної нафти з Росії увечері У ній було виявлено високий вміст хлоридів. Білорусь призупинила експорт нафти в Україну, Польщу та країни Балтії через різке зниження якості російської нафти, що надходить на нафтопереробні заводи країни.

У Білорусі збиток від псування устаткування підприємств нафтопереробної промисловості, до якої привели хлориди, експерти оцінюють в сотні мільйонів євро. Білоруська сторона має намір повністю завершити відкачку забрудненої нафти по трубопроводу назад в Росію до середини серпня.

За інформацією ЗМІ, поставки російської нафти по трубопроводу «Дружба» в Німеччину поновилися в ніч з 16 на 17 червня, але поки що не в повному обсязі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію