У питаннях, які стосуються України, між НАТО та РФ зберігаються принципові розбіжності – Столтенберг
Також генсек НАТО вважає, що сторонам під час засідання не вдалося досягнути серйозного прогресу щодо продовження дії ДРСМД.

На засіданні Ради НАТО-Росія сторони обговорили безпекову ситуацію в Україні, Договір про ракети середньої та меншої дальності (ДРСМД), а також обмінялися інформацією про навчання. Про це за підсумками засідання повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг, передає DW.
За його словами, ситуація в Україні традиційно стала першою темою дискусії.
«Ми обговорили безпекову ситуацію на Сході України, відсутність прогресу у виконанні мінських домовленостей, а також напружену ситуацію в Азовському морі та навколо нього», – зазначив Столтенберг.
Також представники країн-членів Альянсу вкотре закликали Москву звільнити українських моряків і кораблі, які Росія захопила в листопаді 2018 року. Як наголосив генсек НАТО, у питаннях, які стосуються України, між сторонами зберігаються принципові розбіжності.
Столтенберг також визнав, що сторонам на засіданні Ради не вдалося досягнути серйозного прогресу щодо продовження дії ДРСМД.
«Ми не помітили жодних ознак того, що Росія прагне знову дотримуватися пунктів договору», – зазначив генсек НАТО. Водночас він додав, що зберегти договір можливо упродовж короткого проміжку часу і Альянс продовжуватиме переконувати Москву знищити свої ракети SSC-8.
Також сторони на засіданні Ради обговорили питання транспарентності та зниження ризиків. Зокрема, обмінялися інформацією про майбутні військові навчання.
Нагадаємо, на початку серпня спливе шестимісячний термін, після якого США припинять бути стороною ДРСМД. 3 липня президент Росії Володимир Путін підписав закон про призупинення участі його країни в договорі. НАТО звинувачує РФ у порушенні Договору про РСМД через виробництво ракет 9М729 (SSC-8 за класифікацією Альянсу). У Москві її наявність визнають, проте стверджують, що це не є порушенням угоди
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].