Україна та ЄС підписали 5 документів про співпрацю, на яку Брюссель виділить 130 млн євро
Європа фінансово підтримає реформи в галузі децентралізації, екології, енергетики та ін.

Під час саміту Україна-ЄС, який відбувся в понеділок, 8 липня, між Брюсселем та Києвом було підписано 5 документів про співпрацю, передає Deutsche Welle.
Зокрема, було укладено угоду, що передбачає фінансування в Україні другої фази проекту «U-LEAD», спрямованої на залучення допомоги ЄС для стимулювання реалізації реформи децентралізації. Передбачається, що загальний внесок Брюсселя в цей проект складе 40 млн євро.
Також підписано угоду про заходи щодо підтримки України в реалізації ключових реформ та імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині, що стосується зони вільної торгівлі. Йдеться про такі сфери, як сільське господарство, охорона навколишнього середовища, енергетика, державні закупівлі, діловий та інвестиційний клімат, торгівля, трудові відносини. Загальний внесок Брюсселя становить 44 млн євро.
Сторони також підписали угоду про фінансування другої фази «Антикорупційної ініціативи» із загальним бюджетом 22,9 млн євро. Проект спрямований, перш за все, на посилення незалежності, ефективності та стійкості антикорупційних установ.
Брюссель також виділить 10 млн євро на заходи з підтримки громадянського суспільства та культури.
Така ж сума буде передана Києву в рамках Угоди про фінансування програми підтримки ЄС для сходу України. Допомога буде спрямована на забезпечення покращення доступу до адміністративних і соціальних послуг для переселенців, в тому числі в зоні, прилеглій до лінії розмежування.
На саміті українську делегацію очолював президент України Володимир Зеленський, делегацію ЄС – президент Європейської Ради Дональд Туск та голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер.
У спільній заяві за підсумками саміту сторони наголосили на відданості ідеї посилення політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС. Також у заяві підкреслюється готовність ЄС надати черговий транш макрофінансової допомоги Києву в розмірі 500 млн євро у разі виконання відповідних умов.
Підсумкова заява містить запевнення у підтримці з боку ЄС зусиль України на шляху реформ, зокрема вітається прогрес у питанні запуску роботи Вищого антикорупційного суду.
Серед іншого у підсумковій заяві сторони закликають Росію визнати свою відповідальність за збиття літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 та співпрацювати зі слідством, а також звільнити ув'язнених українських моряків, захоплених поблизу Керченської протоки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].